Tā 21. augustā parlamentā nebija kliedēta arī tad, kad Augstākā padome (AP) lielā steigā pieņēma konstitucionālo likumu «Par Latvijas Republikas valstisko statusu». Tas nozīmēja, ka ir beidzies pārejas periods uz valstiskās neatkarības faktisko atjaunošanu. AP balsojums pavēra ceļu arī Latvijas neatkarības starptautiskajai atzīšanai. Pirmā to nākamajā dienā atzina Īslande.
Šīs gadadienas atzīmēšana sakrita ar Rīgas pilsētas svētkiem, tāpēc Rīgas ielās bija daudz ļaužu un pasākumi bija kupli apmeklēti. Arī svētdien, tāpat kā 1991. gada 21. augustā, bija silts laiks un spīdēja saule.
Ekumeniskajā dievkalpojumā arhibīskaps J. Vanags pateicās Augstākās padomes deputātiem un citiem cilvēkiem, «kas zināja, kas ir jādara, kas nenobijās un nepazuda savās alās, bet zināja savu pienākumu un to izpildīja, nedomājot, kas notiks ar viņiem pašiem». Viņaprāt, arī tagad vissvarīgākais ir, lai amatus un pienākumus uzņemtos cilvēki, kas zina, ko darīt, un ir iekšēji brīvi. Svētdien valsts augstākās amatpersonas, daudzi bijušie Augstākās padomes deputāti un ārvalstu vēstnieki nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa. Līdzās Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai un premjeram Valdim Dombrovskim ziedus nolikt devās toreizējais Augstākās padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs. Pēc amatpersonām pie pieminekļa devās ar sanākušie cilvēki.
Pēcpusdienā augstākās amatpersonas kopā ar saviem Baltijas un Ziemeļvalstu kolēģiem, bijušajiem AP deputātiem skvērā pie Saeimas nama stādīja kociņus. Ikvienam interesentam bija atvērtas arī parlamenta durvis, pa kurām citudien var ieiet tikai ar pastāvīgajām vai pieteiktajām caurlaidēm. Atzīmējot šo dienu, Nacionālajā teātrī notika svinīgais koncerts. Nevienā no pasākumiem Valsts prezidents A. Bērziņš neuzstājās ar runu, jo vēsturisko likumu pieņēma AP un tas ir parlamenta pasākums, paskaidroja preses sekretāre Līga Krapāne. A. Bērziņš uzrunāja bijušos AP deputātus vakarā, kad Saeimas Jūrmalas rezidencē bija viņiem veltīta pieņemšana. Prezidents rīkoja pieņemšanu un uzrunāja arī žurnālistus, kuri 1991. gadā atspoguļoja to augusta puča dienu notikumus. Prezidenta kancelejas cilvēki pat esot pārlapojuši tā laika avīzes, lai sagatavotu to žurnālistu sarakstu, kuri strādāja tajās dienās, paskaidroja L. Krapāne.