Komisijas priekšsēdētāja vietniece Dace Mita tomēr rosināja padomāt, kā komisija varētu rosināt I.Bičkoviču kliedēt šaubas, piemēram, pašam atklājot faktus par savas pilsonības iegūšanu, jo tas būtu svarīgi sabiedrībai. Taču vairākums viņas kolēģu, piemēram, Latvijas Tiesnešu biedrības prezidente Iveta Andžāne, uzskatīja, ka ir jānogaida, tāpēc D.Mita piekāpās. Komisijā izskanēja bažas, ka I.Bičkoviča skaidrojums varētu tikt vērtēts kā pretdarbība prokuratūrai. Komisija sprieda, ka tā varētu sniegt vispārīgus ieteikumus tiesnešiem, uz kuriem krīt šaubu ēna, taču pagaidām nevienojās arī par to.
Ģenerālprokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks Dienai apliecināja, ka pārbaude šobrīd tiek veikta abos virzienos, ko savā vēstulē bija norādījis premjers Valdis Dombrovskis (JL), tas ir - prokuratūra pārbauda gan Tieslietu ministrijas (TM) un Naturalizācijas pārvaldes (NP) rīcību pilsonības pārbaudes lietas materiālu izskatīšanas procesā, gan I.Bičkoviča pilsonības iegūšanas likumību.
Jau vēstīts, ka prokuratūra pārbauda arī aizdomas, ka TM būtu izdarījusi spiedienu uz NP. Aprīlī toreizējā NP priekšniece Eiženija Aldermane, pamatojoties uz pārbaudes materiāliem, deva rīkojumu celt prasību tiesā par pilsonības atņemšanu I.Bičkovičam. Taču vēlāk procesu pārņēma TM, bet augusta sākumā NP priekšnieka pienākumus pildošais bijušais E. Aldermanes vietnieks Ēriks Baranovskis nolēma iepriekšējo rīkojumu atcelt un pārbaudes lietu izbeigt. NP juristi no vadītāja lēmuma norobežojās.