Pats A. Skalbe gan norāda, ka nesaskata interešu konflikta esamību, jo viņa sieva, veicot darba pienākumus Rīgas pilsētas būvvaldē, nekad neesot bijusi saistīta ar tirdzniecības centru Maxima. Lūgumu par atstādināšanu prokurors pamato ar nevēlēšanos radīt kaut vismazākās šaubas par izmeklēšanas un tās uzraudzības objektivitāti.
Arī amatā augstāks prokurors, izvērtējot A. Skalbes motivāciju, nav konstatējis šķēršļus viņa tālākam darbam ar traģēdijas lietu. Tiek uzsvērts, ka nepastāv ne mazāko šaubu par A. Skalbes kompetenci, objektivitāti un neieinteresētību kriminālprocesa izmeklēšanas iznākumā. Tomēr, lai novērstu visniecīgākās iespējamās šaubas par izmeklēšanu un tās uzraudzības objektivitāti, nolemts izslēgt A. Skalbi no izmeklētāju grupas.
Par nepieciešamību iekļaut citu uzraugošo prokuroru tiks izlemts vēlāk.
Prokurors A. Skalbe šīs lietas uzraudzībā bijis piesaistīts jau no otrās traģēdijas dienas - piektdienas, 22. novembra. Savukārt no pirmdienas, 25. novembra, lietu uzrauga vēl divi Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurori - Jekaterina Kušakova un Agris Skradailis.
Atbildīgās amatpersonas pirmdien ziņoja, ka pagaidām Zolitūdes traģēdijas kriminālprocesā nav neviena aizturētā. Patlaban tiek pratināti liecinieki un sagruvušās ēkas būvniecības procesā iesaistītie, kā arī vākti pierādījumi.
Saistībā ar Zolitūdē notikušo traģēdiju, kurā gāja bojā 54 cilvēki, ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 239. panta 2. daļas - par būvniecības noteikumu pārkāpšanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.
Izmeklēšanas gaitā kriminālprocesu var arī pārkvalificēt pēc citiem pantiem.