Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Triumfs pie sava groza

Spožs sniegums uzbrukumā spēles sākumā un droša aizsardzība izšķirošajos brīžos tās turpinājumā sestdien nodrošināja VEF Rīga izšķirošo, ceturto uzvaru Aldaris Latvijas Basketbola līgas finālsērijā pret BK Ventspils (100:81). Vefieši Latvijas čempionu titulu ieguva trešo gadu pēc kārtas. Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts rīdzinieku saspēles vadītājs Ērls Roulends.

Atgriezušies pie visā sezonā labi iepazītajiem Arēnas Rīga groziem, VEF Rīga basketbolisti spēli sāka ar varenu pārliecību uzbrukumā, realizējot 20 no pirmajiem 24 izdarītajiem metieniem, un jau spēles 12. minūtē guva savu 40. punktu. Ventspils treneri gan atrada pretzāles rīdzinieku uzbrukumam un ar agresīvu aizsardzību to piebremzēja. Ilgu laiku nespēdami deficītu samazināt zem desmit punktiem, Roberta Štelmahera vadītie basketbolisti otrā puslaika sākumā to beidzot izdarīja (54:48), taču izšķirošo lūzumu radīt neizdevās. Papildus vecajām problēmām - biežajām nelaikā pieļautajām kļūdām (visā spēlē 13) un ne visai augstajai precizitātei no soda metiena līnijas (13/19) - klāt nāca arī zaudējums cīņā par atlēkušajām bumbām (26:31), kas iepriekšējās finālspēlēs bija starp kurzemnieku galvenajiem trumpjiem. Turklāt VEF Rīga basketbolisti īstajā brīdī atgādināja par savu uzbrukuma potenciālu, veicot 12 punktu izrāvienu, kas apdzēsa viesu kaujinieciskuma dzirksti.

Trīskārtējo čempionu labā sezonas pēdējā spēlē vismaz desmit punktu guva seši spēlētāji. Īpaši izcēlās komandas kapteinis Kristaps Janičenoks, kurš grozam uzbruka nekļūdīgi, realizējot abus izpildītos divpunktu metienus, visus trīs tālmetienus un tikpat soda metienu.

Rīdziniekiem titulu nodrošināja pārsvars meistarībā un pieredzē, kā arī lieliskās divas minūtes sērijas trešajā spēlē Saldū, kur vefieši izglāba faktiski zaudētu spēli. Kas zina, kā sērija būtu izvērtusies, ja ventspilnieki trešajā spēlē būtu atguvuši vadību sērijā un uz atlikušo tās gaitu nebūtu zaudējuši vienu no komandas līderiem Donaldu Simsu. Tiesa, spēja izšķirošos brīžos un sarežģītās situācijās tikt galā ar saviem uzdevumiem jau arī atšķir labas komandas no ļoti labām. VEF Rīga finālsērijas gaitā problēmu netrūka, jo traumu dēļ no ierindas tika izsisti vairāki līderi, taču kopīgiem spēkiem komandā tika atrasti veidi, kā piesegt sastāvā esošos robus un priekšplānā izvirzīt savus trumpjus.

Kaut arī finālsērijas iznākums ir tāds pats kā pērn, Ventspils komanda gada laikā kļuvusi krietni simpātiskāka. Pirmām kārtām jau tāpēc, ka toni tajā nosaka pašmāju basketbolisti, nevis pieci leģionāri.

Ceturto Latvijas čempionu titulu ieguva Dairis Bertāns un Kaspars Bērziņš, kā arī VEF Rīga galvenais treneris Ramūns Butauts, bet trešo reizi zeltu ieguva Kristaps Janičenoks un Gatis Jahovičs.