«Man un PO ir liels gods, ka mēs varēsim vēl četrus gadus strādāt visu jūsu labā neatkarīgi no tā, par ko jūs balsojāt,» savā uzvaras runā sacīja D. Tusks. «Nākamajos četros gados mēs strādāsim divreiz smagāk.»
Vēlēšanu rezultāti liecina, ka D. Tuska pārstāvētā PO saņēmusi 39% vēlēšanās piedalījušos atbalstu, bet viņa sīvākā konkurenta, bijušā premjera Jaroslava Kačiņska vadītais konservatīvais spēks Likums un taisnīgums (PiS) ieguvis 30% balsu, vēsta BBC. J. Kačiņskis, kurš pēdējos gados ir nodarbojies ar nemitīgu D. Tuska kritizēšanu, atzina savu sakāvi.
D. Tusks jau ir paziņojis, ka arī jauno valdību vēlas veidot kopā ar līdzšinējo koalīcijas partneri Tautas partiju, kas arī ir izteikusi gatavību turpināt darbu valdībā. Abi spēki kopā ir saņēmuši 236 no 460 deputātu vietām Polijas parlamenta apakšpalātā Seimā.
Politikas analītiķi uzskata, ka D. Tuska uzvara otrajās vēlēšanās pēc kārtas ir zīmīgs pagrieziena punkts Polijas demokrātijai, kas liecinot par relatīvu politisko stabilitāti un briedumu. «Pirmo reizi Polijas postkomunisma vēsturē valdošā partija un koalīcija ir tikusi pārvēlēta, un tas liecina par demokrātijas nostiprināšanos,» domā Varšavas Universitātes politikas pētnieks Jaceks Raciborskis.
D. Tuska uzvara esot laba zīme Eiropas Savienībai tās dziļākajā krīzes laikā, jo virknē dalībvalstu līdzšinējie valdošie spēki vēlēšanās ir cietuši sakāvi.