Rīgā +19 °C
Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

U-20 basketbolisti sestie

Vienu vietu zemāk nekā pērn. Latvijas basketbola izlase līdz 20 gadu vecumam (U-20) Eiropas čempionātā Somijas galvaspilsētā Helsinkos pēdējā spēlē zaudēja Itālijai ar 79:86 un ieņēma 6. vietu.

Izšķirošo pārsvaru Itālijas jaunie basketbolisti ieguva trešās ceturtdaļas pirmajā pusē, kad Latvija no 42:43 ātri vien nokļuva iedzinējos ar desmit un vairāk punktiem. Pēdējā ceturtdaļā izdevās pietuvoties līdz 79:84, taču glābt spēli vairs neizdevās.

Trīs dienu triecienciklu Latvijas basketbolisti sāka ar 70:79 zaudējumu ceturtdaļfinālā Spānijai. Latvijas izlases treneris Arnis Vecvagars basket.lv pēc turnīra beigām vēlreiz akcentēja šo spēli. «Vēl un vēlreiz atgriežoties pie ceturtdaļfināla spēles ar Spānijas izlasi, viens no secinājumiem ir tāds - ja gribam ceturtdaļfinālā ne tikai spēlēt, bet arī uzvarēt, ir jāgādā par regulāru augsta līmeņa spēļu praksi labākajiem jauniešiem. Gan Latvijas līgā, kāda pērn Ventspilī bija Rihardam Lomažam un Liepājā Klāvam Čavaram, gan starptautiskajā arēnā.»

Sestdien pusfinālā par 5.-8. vietu Latvijas izlase ar 84:62 sagrāva Ukrainu, revanšējoties par zaudējumu grupu turnīrā, kad mūsējie pamanījās izsēt 23 punktu pārsvaru.

Pirms pēdējās spēles Vecvagars cerēja, ka izdosies atkārtot iepriekšējā gada sasniegumu - 5. vietu -, taču itāļi izrādījās pārāki. «Pietrūka agresivitātes un mērķtiecības. Gan aizsardzībā, gan uzbrukumā,» atzina Vecvagars.

Eiropas U-20 čempionāts Somijā
Ceturtdaļfināls: Latvija - Spānija 70:79 (19:25, 39:46, 56:68; Lomažs 31 p.). Pusfināls par 5./8. vietu: Latvija - Ukraina 84:62 (23:13, 42:32, 72:47; Gūtmanis 20 p.). Par 5./6. vietu: Latvija - Itālija 79:86 (22:25, 42:43, 55:72; Gūtmanis 17 p.)