L. Jākobsonu sašāva viņa mājas kāpņutelpā Čaka ielā ceturtdienas pēcpusdienā. Cietušais tika nogādāts P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, un viņa dzīvībai briesmas nedraudot. Dienas rīcībā ir neoficiāla informācija, ka L. Jākobsonam esot uzbrukuši divi krieviski runājoši vīrieši. Žurnālists spārdīts ar kājām, un viņam šauts galvā. Kā novēroja aģentūra LETA, incidents noticis kāpņutelpā starp ēkas 1. un 2. stāvu. Viens no policistiem, kurš apskatīja iespējamo nozieguma vietu, izteicis minējumu, ka uz cietušo varētu būt šauts ar gāzes pistoli no tuva attāluma. Pēc ievainojuma gūšanas žurnālists pats esot uzskrējis uz savu dzīvokli, kas atrodas augstākā stāvā, un izsaucis neatliekamo medicīnisko palīdzību.
Oficiāli Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis tikai apstiprinājis, ka ceturtdien Rīgas centrā kādā kāpņutelpā noticis uzbrukums vīrietim, izmantojot pagaidām nenoskaidrotu ieroci, iespējams, tas bijis gāzes vai cita veida ierocis. Par notikušo sākts kriminālprocess.
L. Jākobsons mediju uzmanības centrā nonāca pēc tam, kad portāls Kompromat.lv publicēja Rīgas mēra, tobrīd 9. Saeimas deputāta Nila Ušakova (SC) 2008. gada e-pasta vēstules, kas sūtītas toreizējam Krievijas vēstniecības padomniekam Aleksandram Hapilovam. Portāls vērsās Ģenerālprokuratūrā, lai tiktu izvērtēts, vai šī sarakste neliecina par N. Ušakova nelikumīgu darbību. Kopumā portāla rīcībā nonākuši «tūkstošiem e-pastu», un tajos esot arī informācija par Saskaņas centra reklāmas kampaņām un par to, kurš un par kādiem līdzekļiem tās rīkojis. Pēc vēstuļu publicēšanas portāls kļuva par hakeru uzbrukuma upuriem. Par to portāla veidotāji vērsās policijā. Turpretim policija pērn novembrī pēc N. Ušakova iesnieguma saņemšanas par viņa e-pasta uzlaušanu sāka kriminālprocesu. Tika veikta kratīšana L. Jākobsona dzīvesvietā Rīgā, izņemot vairākus datu nesējus un divus datorus. Policisti L. Jākobsonu uz 48 stundām aizturēja, bet pēc tam atbrīvoja. LŽA, kuras biedrs viņš ir, atzīst, ka L. Jākobsona darbības metodes reizēm ir bijušas diezgan diskutablas, taču atgādina, ka saskaņā ar likumu «Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem» personām, kuras uzskata, ka viņu gods un cieņa ir aizskarti, ir tiesības prasīt gandarījumu likumā noteiktā kārtībā.
Žurnālists Aleksandrs Šabanovs, kurš palīdzējis L. Jākobsonam veidot portālu, minējis, ka bez N. Ušakova e-pasta sarakstes publiskošanas L. Jākobsons arī bija liecinieks krimināllietā, kurā par 25 000 latu kukuļa izspiešanu apsūdzēta Jūrmalas pilsētas prokurore Irina Bogdanova un uzņēmējs Boriss Rjazanskis. Savukārt šomēnes portāla publikāciju redzeslokā bijusi ilggadējā VID darbinieka Vladimira Vaškeviča auto spridzināšanas lieta, ziņo LETA.