Rīgā +21 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Uzbrukums priecēja

Precizitāte atgriezusies nobeiguma fāzē. Rīgas Dinamo KHL trīs spēļu mājas sēriju iesāka ar 4:2 panākumu pār Maskavas apgabala Atlant. Lauris Dārziņš, Gunārs Skvorcovs, Milans Jurčina un Marcels Hosa rīdziniekiem guva vārtus. Nākama spēle ceturtdien Arēnā Rīga ar Maskavas apgabala Vitjaz.

Auksta duša pašā spēles sākumā daudzos gadījumos mēdz būt ar pozitīvu efektu. Jau 76. sekundē Rīgas Dinamo vārtu priekšā Igoram Radulovam tika dota iespēja ar atkārtotu mēģinājumu iestumt ripu Jakuba Sedlāčeka sargātajos vārtos, tomēr šāds pavērsiens apjukuma vietā tikai piedeva niknumu rīdzinieku darbībai laukumā. Sākumā gan turpinājās šīs sezonas liksta ar labu vārtu gūšanas momentu nerealizēšanu, taču, turpinot tikpat aktīvi uzbrukt, vadzim kaut kad vajadzēja lūzt.

Pirmais Atlant vārtus «atslēdza» uzbrucējs Lauris Dārziņš, no kura visvairāk tika gaidīts pienesums priekšējā līnijā. Pirms eleganti izpildītā metiena vārtu «devītniekā» Lauris vienu labu izdevību jau bija izsējis, tāpēc saprotamas bija spēlētāja gaviles, it kā būtu gūti vārti izslēgšanas spēļu papildlaikā. Otro ripu Gunārs Skvorcovs iemeta tikpat skaisti un precīzi vārtu augšējā stūrī, un šajā gadījumā laba metiena pozīcija tika nopelnīta, pateicoties maiņas partnera Kaspara Saulieša aktivitātei pretinieku zonā. Trešo ripu jau ar sviedriem «izlēja» visi četri mazākumā divas minūtes spēlējošie hokejisti Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Gunārs Skvorcovs un Juris Upītis. Atlant nogulēja Milana Jurčinas iznākšanu laukumā no sodītā soliņa, un 430 spēles NHL aizvadījušais slovāks ar vēl vienu Dinamo ripu «devītniekā» pieteicās uz «bullīšu» izpildīšanu, kad nākamreiz uzvarētājs netiks noskaidrots arī papildlaikā.

Trešajā periodā jau pirmajā KHL uznācienā savu pienesumu deva arī aizsargs Edmunds Augstkalns. Pēc viņa spēka paņēmiena savaldību zaudēja Igors Radulovs, kurš saņēma lielo sodu 5+20 minūtes par uzbrukumu galvas rajonā pret Andri Džeriņu. No lielā vairākuma labumu gan neizdevās izspiest, jo katra no komandām guva pa vieniem vārtiem. Beigu cēlienā ar pašaizliedzību aizsardzībā divu ripu pārsvaru izdevās nosargāt.