Ģenerālprokuratūra, iepazīstinot ar sākotnējiem izmeklēšanas rezultātiem, paziņoja, ka līdz šim aizturēti 12 specvienības snaiperi, kurus tur aizdomās par protestētāju nošaušanu. Vairāki cilvēki, kurus saista ar protestētāju nāvi, esot aizbēguši uz Krievijas anektēto Krimu. Simtiem Berkut kareivju pēc vienības izformēšanas devās uz Krimu.
Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs norādīja, ka snaiperu vienību komandējis majors Dmitro Sadovņiks un viņa vienība ir atbildīga vismaz par 17 cilvēku nāvi 18.-20. februārī. Kopumā protestos Kijevā gājuši bojā vairāk nekā 100 cilvēku.
«Berkut īpašā vienība, kas bija aplikusi dzeltenas aproces, atklāja uguni uz protestētājiem. Uz lielāko daļu upuru tika mērķēts speciāli,» A. Avakovu citēja BBC. Iepriekšējā valdība mēģinājusi traucēt izmeklēšanu, dedzinot snaiperu formastērpus, atbrīvojoties no ieročiem un iznīcinot dokumentus.
Ukrainas Drošības dienesta priekšnieks Valentīns Naļivaičenko norādīja, ka protestētāju apspiešanas plānošanā iesaistījies arī Krievijas Federālais drošības dienests. Krievi ar lidmašīnu ieveduši Ukrainā «tonnām» sprāgstvielu un ieroču.
Sākotnējā izmeklēšana apstiprinājusi, ka demonstrantu apspiešanā vainojams gāztais prezidents V. Janukovičs. «Cilvēku masu slepkavošana, kas tika maskēta kā pretterorisma operācija, notika tiešā bijušā prezidenta Janukoviča pārraudzībā,» Ukrainas Drošības dienesta priekšnieku V. Naļivaičenko citēja ziņu aģentūra Reuters. V. Janukovičam, kurš patvēries Krievijā, Ukraina izvirzījusi apsūdzības masu slepkavībā.
Ceturtdien Krievijas enerģētikas kompānija Gazprom paziņoja, ka no šī gada aprīļa paaugstinājusi gāzes cenu Ukrainai līdz 485 dolāriem (352,15 eiro) par 1000 kubikmetriem. Vēl otrdien Gazprom ziņoja, ka paaugstinās cenu par 44%, sasniedzot 385,5 dolārus par 1000 kubikmetriem.