Smidzinošs lietus
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Vārtos meta tikai rīdzinieki

Brāļi Rēdlihi nospēlēja pirmās un otrās vijoles partijas. Miķelis Rēdlihs guva divus, Krišjānis Rēdlihs - vienus vārtus. Rīgas Dinamo KHL čempionāta izbraukuma spēlē pārspēja Hantimansijskas Jugra (3:1). Nākamā spēle piektdien Omskā ar Avangard.

Hantimansijskas vārtos tomēr nebija Latvijas izlases pirmā numura Edgara Masaļska. Jugra galvenais treneris Sergejs Šepeļevs jau ceturtajā spēlē pēc kārtas uzticējās Mihailam Birjukovam. Iepriekšējās trīs spēles Birjukovs laukumu atstāja kā uzvarētājs, trešdien sērija pārtrūka. Masaļski pret Rīgas Dinamo darbībā neredzējām, taču tādējādi it kā ir pavērusies iespēja Edgaram ierasties uz Eiropas Izaicinājuma turnīru Norvēģijā. Pirms spēles esot bijusi vienošanās - ja vārtos būs Birjukovs, tad spēļu prakse Masaļskim tiks dota februāra pārtraukumā. Gaidīsim turpinājumu.

Rīdzinieki uzvaras atslēgu nemeklēja slēpnī, bet gan aktīvā spēlē pie pretinieku vārtiem. Pirmajā periodā metienu attiecība bija 16:6 Dinamo labā. Kopš 11. decembrī iemestajām divām ripām Vitjaz vārtos KHL čempionātā sausuma periods bija iestājies Dinamo rezultatīvākajam spēlētājam Miķelim Rēdliham. Pret Jugra M. Rēdlihs piedalījās visu triju vārtu guvumā. Viņa rēķinā 3 (2+1) punkti. Miķeļa maiņas partneri Mārtiņš Karsums un Jānis Sprukts jāuzteic par acīgām piespēlēm.

Kriss Holts pēc fiasko iepriekšējā mačā ar Maskavas Dinamo, kad pēc trijām ielaistajām ripām tika nomainīts, pret Jugra būtu palicis «sausā», ja vien pašu vārtos ripu neveiksmīgi nebūtu ievirzījis aizsargs Arvīds Reķis. Gribēja melno kaučuku Arvīds pavilkt Holtam zem paduses, bet sanāca pavisam nelāgi. Pretinieku vārtos Reķis šosezon ripu vēl nav iedabūjis, jo viņa rēķinā ir viena rezultatīva piespēle.

Rīdzinieku treneris Peka Rautakallio smaidīja televīzijas kamerā pirms spēles un arī pēcspēles preses konferencē. «Šodien komanda spēlēja ļoti aktīvi. Bija ļoti laba spēle. Tieši tādu sniegumu treneru korpuss arī vēlas redzēt. Izveidojām daudz vārtu gūšanas momentus, bet lieliski spēlēja pretinieku vārtsargs. Esam laimīgi, ka aizvedam trīs punktus.»

Atzinīgus vārdus rīdziniekiem veltīja arī Jugra galvenais treneris Šepeļevs. «Pretinieks bija pārāks visos spēles komponentos - kustībā, domāšanā - un arī spēlēja aktīvāk. Iespējams, mūsu komandai ir uzkrājies nogurums.»

Rīgas Dinamo līdz februāra pārtraukumam izbraukumā vēl jāaizvada divas spēles. Piektdien Omskā ar Avangard un svētdien Magņitogorskā ar Metallurg.