Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

VEF atrod krātiņa atsl ēgu

Pēc divām spraigām cīņām Latvijas Basketbola līgas pusfinālā VEF Rīga svētdien Arēnā Rīga pārliecinoši sakāva Liepājas lauvas, sērijā līdz trim uzvarām panākot 2-1. Pāra uzvarētājus finālā jau gaida BK Ventspils, kas sestdien savā laukumā izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, noceļot no troņa pagājušā gada čempionus Baronu/O!Karti.

Pārliecinošs sākums

Abās nedēļas nogalē notikušajās pusfināla cīņās stabili pamati uzvarām tika ielikti jau spēles pirmajā pusē. Vefiešiem gana liels pārsvars bija jau pirmajā ceturtdaļā, bet otrajā rīdzinieku metēji Sandis Valters, Dairis Bertāns un Kristaps Janičenoks burtiski sabradāja liepājnieku cerības. «Netikām galā ar viņu snaiperiem,» pēc spēles atzinās liepājnieks Mareks Mejeris. «Uzbrukumā pietrūka koncentrēšanās - bumba šļuka ārā no rokām, metām garām no groza apakšas, varbūt arī patraucēja tas, ka pirmo reizi šosezon spēlējam tik lielā zālē,» uz Arēnas Rīga plašumiem norādīja Mejeris. Viņš piebilda, ka neizdevās arī izpildīt trenera dotos uzdevumus: «Skautings bija paveikts labi. Zinājām, ko viņi darīs, kur skries, taču neizmantojām to.» Lauvām neierasti blāvs bija pirmo divu spēļu ražīgākais spēlētājs Pīrss Koldvels, kurš savu vienīgo punktu guva ar soda metienu spēles izskaņā. Agri sakrātās piezīmes neļāva izvērsties arī Mārtiņam Kravčenko, kura rezultativitāte lielā mērā ļāva Lauvām uzvarēt sērijas otrajā spēlē Liepājā. VEF Rīga basketbolists Dairis Bertāns norādīja uz labi paveiktu darbiņu aizsardzībā: «Koncentrējāmies uz viņu snaiperiem, un viņi šodien neiemeta nevienu trīspunktnieku.» Viņam piekrita arī pieredzējušākais vefietis Sandis Valters. «Pamainījām dažas lietas aizsardzībā, un spēle aizgāja. Mums jau nebija kur atkāpties - šī spēle bija jāuzvar,» basketbolists pauda gandarījumu par paveikto. Vai vefieši beidzot atraduši atslēgu, lai visas sezonas garumā problēmas sagādājušās Liepājas lauvas iesprostotu krātiņā? «Varētu teikt, ka tā atslēga visu laiku bija mums rokā, taču nemācējām to izmantot. Liepājā noteikti būs grūtāk, taču jānoskaņojas un jāparāda sava spēle,» apņēmības pilns noteica Valters.

Sērijas ceturtā spēle otrdien notiks Liepājā. Ja būs nepieciešama piektā cīņa, komandas piektdien atgriezīsies Rīgas Olimpiskajā sporta centrā.

Būs jauns čempions

Tikmēr BK Ventspils sestdien jau pirmajās piecās minūtēs panāca plus 10 (18:8) un līdz ceturtdaļas beigām šo pārsvaru vēl dubultoja (28:8). Daiļrunīgi pirmo periodu ataino metienu precizitāte: Ventspilij 10 no 11 divpunktu metieniem, bet baroniem - viens no 11. Tiesa, otrajā puslaikā kurzemnieki pirms fināla pabojāja noskaņojumu sev un komandas treneriem, ielaižot 54 punktus. Iespējams, vērtīga piezemēšanās, lai komandas divpadsmito finālsēriju Ventspilī nesagaidītu ar pārlieku pašpārliecinātību.

Cīņas par zelta godalgām sērijā līdz četrām uzvarām sāksies 8. maijā Ventspilī.