Rīgā +19 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Veiksme novērsās

Savstarpējo spēļu statistiku neizdevās uzlabot. Rīgas Dinamo trīs mājas spēļu sēriju iesāka ar 2:5 zaudējumu Ufas Salavat Julajev. Aizsargs Mets Robinsons rīdziniekiem guva abus vārtus. Piektdien Arēnā Rīga spēle ar Ņižņekamskas Ņeftehimik.

Piecu dienu pauze, kuras laikā bija iespēja nedaudz atvilkt elpu un treniņos iemēģināt jaunas sadarbības, nemainīja treneru domas sastāva izvēlē. Pret Ufas Salavat Julajev laukumā devās tie paši maiņu virknējumi, kuri spēlēja pēdējo Tālo Austrumu izbraukuma maču pret Novokuzņeckas Metallurg. Jau pirmā perioda 10. minūtē aizsargu koriģētājam treneru korpusā Viktoram Ignatjevam nācās pārkārtot pārus, jo savainojumu guva Oskars Cibuļskis. Pie apmales pēc sadursmes viņš neveiksmīgi krita un nopietni traumēja ceļgalu. Pilnu trīs pāru saglabāšanai bija jādod iespēja spēlēt jaunajam Edgaram Siksnam, un par šādu soli otrajā periodā treneri arī izšķīrās. Siksna centās spēlēt pēc iespējas vienkāršāk, taču bija laukumā otrajā un trešajā ielaistajā ripā. Otrajā gadījumā viņš nesadalīja pretspēlētājus ar Georgiju Pujacu. Labāk veicās citam jaunajam spēlētājam ar līdzīgu uzvārdu uzbrucējam Andrim Siksnim. Viņš laukumā devās trešajā periodā un ar aktivitāti nopelnīja komandai skaitlisko vairākumu.

Aizsargu rindās vēl sarežģītāka situācija kļuva spēles pēdējās trešdaļas pirmajā pusē. Pēc ceturto vārtu zaudējuma Sandis Ozoliņš tribīnēs iemeta ripu un par šādu rīcību saņēma 10 minūšu disciplināro sodu. Tad gan jau vadības grožus stabili savās rokās turēja ufieši.

Jau 5. minūtē Salavat Julajev apstiprināja komandas jaunpienācēja Latvijas aizsarga Edgara Kuldas teikto Dienai, ka komandā ir talantīgi spēlētāji. Krievijas hokeja jaunās paaudzes viens no meistarīgākajiem uzbrucējiem Ņikita Filatovs, precīzi meta, neapstādinot ripu (0:1). Kaila Vilsona virknējumam prasmīgi spēlējot skaitliskajā vairākumā, izdevās pārņemt vadību, bet pēc tam atkal radošāk priekšējā līnijā spēlēja viesi.

Rīgas Dinamo KHL tikai vienu reizi ir uzvarējis Ufas komandu, savukārt Salavat Julajev rēķinā jau desmit panākumi.