Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Veiksme novērsās

Divas ripas ir par maz, lai uzvarētu spēli - viens no Rīgas Dinamo līderiem Aleksandrs Ņiživijs neveiksmes iemeslu saskatīja neprasmē pārspēt pretinieku vārtsargu. KHL čempionātā Dinamo zaudēja Omskas Avangard ar 2:3. Izšķirošo ripu Aleksandrs Popovs iemeta pusotru minūti līdz spēles beigām. Nākamo spēli Dinamo aizvadīs otrdien, 4. janvārī, izbraukumā Ņižņijnovgorodā ar Torpedo.

Sagatavotais mājasdarbs ar Sprukta maiņas pretnostatīšanu Avangard vadošajam trijniekam Jāgrs - Kalužnijs - Červenķa pirmajā periodā nostrādāja ar plus viens koeficientu. Varēja būt arī +2, ja Sprukts, izslidojis vienatnē pret Kari Ramo, būtu vēlreiz precīzs. Viesu piedāvājums spēlēt atklāto hokeju neko labu nesolīja, jo jau 5. minūtē rīdzinieki iekrita uz Omskas pretuzbrukumu, tomēr, par laimi, sākumā vārtu garšu bija atguvuši uzbrukuma līderi. Tādējādi sāka īstenoties labākais no diviem pirms spēles izteiktajiem variantiem, proti, ka Dinamo aizraujošā spēlē līdzvērtīgi pacīnīsies ar vienu no turīgākajiem KHL klubiem. Sliktākajā scenārijā mājiniekiem paredzēja pamatīgu sagrāvi.

Otrajā periodā rīdziniekiem pavērās reālās izredzes pavilkt uzvaras virvi savā laukuma pusē, jo trīs reizes tika iegūts skaitliskais vairākums. Ar ripas izspēli līdz labai metiena pozīcijai nekas nesanāca, bet tālšāvienu artilērijai pietrūka jaudas. Tuvojoties spēles beigām, pieauga Avangard spiediens, taču veksmīgi vārtus sargāja Edgars Lūsiņš. Skumīgi, ka izšķirošā ripa tika ielaista pēc rupjas pozicionālas kļūdas aizsardzībā, nepiesegtu atstājot Popovu.

«Momenti ir, metieni arī, tikai ripa nelido vārtos,» norādīja Ņiživijs. Abu komandu pirmajā spēlē Omskā Dinamo pamatlaika pēdējā minūtē ielaida divas ripas, tomēr, pateicoties Ņiživijam, tad uzvarēja pēcspēles metienu sērijā ar 4:3. Lai veiksme atgrieztos Jaunajā 2010. gadā!