Diena jau ziņoja, ka R. Vējonis līdzās Vienotības līderim Ģirtam Valdim Kristovskim priekšvēlēšanu laikā solīja to, kas tagad, viņiem esot valdībā, tiek pārkāpts. «Jāpārskata atsevišķas nodokļu likmes un noteikti nedrīkstam paaugstināt pazeminātās PVN likmes. (..) Tāpat jāievieš iedzīvotāju ienākuma nodokļa diferenciācija, un mūsu piedāvājums to darīt, sākot ar 1000 latiem.» Ar šādu apņēmību R. Vējonis uzstājās LNT līderu debatēs pirms vēlēšanām. Viņš arī pauda kategorisku nē, jautāts jau konkrēti par pazemināto PVN likmju saglabāšanu. Piemēram, uz jautājumu, vai pazeminātās likmes jāatstāj presei, viņš viennozīmīgi apgalvoja: «Tiks saglabāti 10%.»
Tagad R. Vējonis sarunā vairākkārt akcentē, ka ZZS nav vienīgā, kas veido nākamā gada budžetu. «Budžeta veidošana notiek valdībā (..) Budžets ir tāds, kāds tas ir, un tāds tas ir pieņemts. Diemžēl sanāca atkāpties no šiem solījumiem, bet ir saglabātas pazeminātās likmes,» norādīja R. Vējonis. Jautāts, vai pirms vēlēšanām zaļie zemnieki nezināja situāciju ar budžetu un vai tomēr nenāksies celt PVN likmes, ZZS priekšsēdētājs noteica: «Nē, nezinājām. Mēs prasījām Vienotībai iesniegt budžetu jau līdz 1. oktobrim, bet tas netika akceptēts.» Viņš arī norādīja, ka PVN tiek paaugstināts, taču «panācām, ka samazinātās PVN likmes netiek paceltas līdz 21% [izlīdzinātas ar PVN pamatlikmi], kāds bija sākotnējais priekšlikums».
Vaicāts, kāpēc līdz šim nav izdevies pildīt pirms vēlēšanām ZZS apgalvoto, ka sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem ir iespējams panākt lielāku budžeta deficītu 2011. gadā, kas ļautu budžetu konsolidēt par mazāku summu, R. Vējonis noteica, ka ar starptautiskajiem aizdevējiem par to ir runāts. Taču aizdevēju nostāja ir strikta. «Tas ir viņu kategorisks viedoklis, ko pagaidām nav izdevies mainīt (..) Tās ir ilgstošas sarunas un tas nav atrisināms tā, ka hop un viss notiek.»
Ģ. V. Kristovska viedokli par atkāpšanos no paša solītā Dienai nav izdevies noskaidrot, telefoniski viņš par to nerunā, bet klātienē nav «noķerams».