Starp tiem, kas aizbraukt izlēmuši jau tuvākajā laikā, joprojām visvairāk ir dažādu jomu speciālistu (33%; pirms diviem gadiem veiktajā pētījumā - 28%). Tālāk seko zemākā, vidējā un augstākā līmeņa vadītāji (29%, iepriekš - 28%), kā arī kvalificēti strādnieki (24%, iepriekš - 23%).
Ja salīdzina abu pētījumu rezultātus, darba ņēmēju acīs īpaši nav mainījies pievilcīgāko ārvalstu galamērķu tops - tajā figurē Lielbritānija, Vācija, Norvēģija, Zviedrija un Īrija. 13% no visiem respondentiem minējuši, ka jau pašlaik strādā ārzemēs - lielākoties Lielbritānijā, Vācijā un Norvēģijā.
54% no respondentiem, kas šī gada laikā nolēmuši izskatīt darba iespējas ārvalstīs, mērķtiecīgi meklēs darbu, kas ir līdzvērtīgs vai nedaudz zemāks viņu esošajai pieredzei un kvalifikācijai (pirms diviem gadiem tāda apņemšanās bija 48% aptaujāto). Attiecīgi samazinājies tādu darba ņēmēju īpatsvars, kuri ārvalstīs gatavi strādāt jebkuru darbu, ko izdosies atrast.
Galvenie iemesli, kādēļ pētījumā uzrunātie darba ņēmēji grib strādāt ārzemēs, ir pieaugoša neapmierinātība ar darba samaksu Latvijā (78%, iepriekš - 72%), nespēja atrast kvalifikācijai atbilstošu darbu (20% gan šogad, gan iepriekš), vēlēšanās iegūt starptautisku darba pieredzi (20%, iepriekš - 18%) un ģimenes apstākļi (9%, iepriekš - 12%).