Kā jau vēstīts, šādas shēmas uzņēmumiem ir izdevīgas, lai tiktu pie melnās naudas, ko, piemēram, darbiniekiem izmaksāt aploksnēs.
FPP divus noziedzīgā grupējuma dalībniekus izdevies pieķert naudas līdzekļu - 190 000 eiro (133 532 lati) - nodošanas brīdī, kad no Lietuvas jau ar legalizētu minēto naudas summu bija ieradies kurjers, kurš to plānojis nodot otrai shēmā iesaistītajai personai.
Kopumā shēmā laikā no 2009. gada janvāra līdz 2010.gada aprīlim legalizēti gandrīz 6 miljoni latu un, nenomaksājot pievienotās vērtības nodokli (PVN), valsts budžetam nodarīts kaitējums aptuveni 1,2 miljonu latu apmērā, aprēķinājis VID.
Ļ. Švecova uzsvēra, ka šī lieta ir īpaša ar to, ka VID vēršas arī pret reāli strādājošiem uzņēmumiem un to amatpersonām, kas izmanto naudas atmazgāšanas organizatoru pakalpojumus, turklāt VID vēršas pret tā saucamajiem klientiem, kuriem arī piemērots aizdomās turētās personas statuss. VID aizdomās turētās personas statusu noteicis kopumā piecām personām, no kurām divus vīriešus VID uzskata par shēmas organizatoriem. Visām piecām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.
Pie shēmas organizatoriem pieskaitāms arī kādreizējā FPP darbinieka Helmuta Skujas slepkavības lietā notiesātais, kura identitāti Ļ. Švecova atteicās atklāt. FPP amatpersona ne apstiprināja, ne noliedza, ka minētā persona patlaban izcieš cietumsodu Vecumnieku atklātā tipa cietumā.
Kopumā veiktas 29 kratīšanas 13 noziedzīgajā shēmā iesaistīto personu dzīvesvietās, kā arī četros birojos un 12 automašīnās Rīgā, Jūrmalā, Mārupē, Babītē un Dreiliņos. Kratīšanu laikā izņemts liels skaits fiktīvu uzņēmumu zīmogu, kodu kalkulatoru, datoru un zibatmiņu.
Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā vai organizētā grupā likums kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 12 gadiem.