Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Virslīgas snaiperu duelī virsroku ņem Jāņa Ikaunieka Liepāja

Divas komandas - Liepāja un Metta/Latvijas Universitāte - būtībā jau aizvadījušas Latvijas futbola čempionāta pirmo riņķi. Un abām SMScredit.lv virslīgas 9. kārtas mači bija sekmīgi. «Studenti» viesos izcīnīja punktu pret Jelgavu (1:1), savukārt liepājnieki ar 2:0 pārspēja Spartaku un pagaidām pakāpās uz otro vietu turnīra tabulā.

Pirmdien notika trīs virslīgas spēles, un centrālajā no tām Liepāja mājās uzņēma pirmssezonas prognozēs pie favorītiem pieskaitīto Spartaku, kura rindās spēlē ne viens vien vēju pilsētas pārstāvis. Piemēram, abu komandu aizsardzības labajās malās spēlēja brāļi Šlampes: liepājniekiem Endijs, jūrmalniekiem - Ingus.

Tāpat līdzjutēju interesi par šo spēli vairoja arī divu čempionāta rezultatīvāko spēlētāju divcīņa: spartakietis Edgars Gauračs un liepājnieks Jānis Ikaunieks pirms spēles bija guvuši pa pieciem vārtiem čempionātā. Šajā spēlē izcelties gan izdevās tikai Jānim, bet Edgara aktivitāti «bremzēja» komandas biedru novēlotā ierašanās uzbrukuma pēdējā trešdaļā. Pēc tā, kā sākusies sezona, Dmitrijam Hmizam un Ritum Krjauklim droši vien jānožēlo, ka ziemā nenoticēja savas bijušās komandas Liepājas metalurgs sekmīgajai reinkarnācijai zem Liepājas zīmes.

Otrdien pulksten 17 tiks aizvadītas atlikušās divas 9. kārtas spēles: pastarīte Daugava Rīga uzņems Skonto, bet līdervienība Ventspils lūkos revanšēties Daugavpils Daugavai par dzeltenzilo līdz šim vienīgo zaudējumu šajā sezonā - Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

Bez nosaukuma

9. kārtas spēles
Jelgava - Metta/LU 1:1 (Pētersons 2. - E. Stuglis 41.)
Liepāja - Spartaks 2:0 (Toress 48., J. Ikaunieks 63.)
Jūrmala - Daugavpils 1:2 (Halvitovs 49. - Fjodorovs 83., 85.)
Situācija tabulā: 1. Ventspils 21 punkts (7 spēlēs), 2. Liepāja 16 (9), 3. Skonto 15 (7), 4. Daugava 15 (6), 5. Jelgava 14 (8), 6. Daugavpils 10 (8), 7. Spartaks Jūrmala 8 (7), 8. Jūrmala 5 (8), 9. Metta/Latvijas Universitāte 4 (9), 10. Daugava Rīga 1 (7)