«Laikā, kad citām valstīm jāsāk vai jāturpina fiskālā konsolidācija, Latvija var palielināt izdevumus, jo ir iegājusi noturīgas atlabšanas fāzē,» sēdē lepojās arī premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība). Kad viņš pērnā gada decembrī Saeimā par 2012. gada valsts budžetu teicis, ka ar to tiks pielikts punkts vairāku gadu ilgušajai konsolidācijai, daudzi eksperti tam neesot ticējuši. Premjers tomēr aicināja neaizmirst par fiskālo disciplīnu. To uzsvēra arī finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība), uzskatot, ka arī ekonomiskās izaugsmes laikā būtu bezatbildīgi papildu ieņēmumus nepārdomāti iztērēt. Finanšu ministrs arī atgādināja grūto krīzes laiku, kuru izdevies pārvarēt, pateicoties iedzīvotāju atbalstam un izturībai. Abi valdības pārstāvji vairākkārt uzteica Latvijas ekonomisko izaugsmi kā straujāko Eiropā, kam īsti negribēja noticēt Valērijs Agešins (SC). Viņš teica: «Man zināmie cilvēki nejūt ekonomisko izaugsmi. Pat lielās pilsētas ir pustukšas, darba nav, cilvēki brauc projām.» Elīna Siliņa no neatkarīgo deputātu grupas, kura atbalsta valdību, domā, ka neesot godīgi vienai kultūras iestādei - Nacionālajai operai - piešķirt 1,3 miljonus latu. «Pārējie valsts nozīmes teātri par to arī ir sašutuši, un ne tikai teātri,» sēdē sacīja E. Siliņa. Viņa atgādināja, ka Kultūras ministrija solījusi sagatavot Operas saimnieciskā pārvaldības modeļa izmaiņas, bet šādi grozījumi Operas likumā neesot iesniegti.
Saeima pirmajā lasījumā pieņēma arī divus budžetu pavadošos likumus. Grozījumiem sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā bija daudz mazāks atbalsts. Šis projekts ne tikai dod iespējas izmaksāt kompensācijas sabiedriskā pakalpojuma sniedzējiem vietējās nozīmes maršrutos, bet arī maina plānošanas reģionu kompetenci šajā jomā. Arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Einars Cilinskis (VL!-TB/LNNK) sēdē uzsvēra, ka ar budžeta grozījumiem nav saistītas normas par sabiedriskā transporta pārvadājumu funkcijas centralizēšanu no plānošanas reģioniem uz Autotransporta direkciju no 2013. gada un par to nepieciešama diskusija. Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (Vienotība) sēdē sacīja - ja līdz likuma izskatīšanai otrajā lasījumā kompromiss nebūs atrasts, Saeima lems tikai par priekšlikumu, kas ļauj izmaksāt kompensācijas pārvadātājiem, bet neskatīs jautājumu par plānošanas reģionu kompetences maiņu.
Satiksmes ministrijai ir paredzēti 20,6 miljoni latu, kas tiks arī valsts un pašvaldību autoceļu uzturēšanai un atjaunošanai. Veselības ministrijai plānots piešķirt 19,5 miljonus latu, Kultūras ministrijai - 5,1 miljonu latu, no kuriem plānots finansējums arī Dziesmu un deju svētkiem. Labklājības ministrija papildus saņems 3,9 miljonus latu, Zemkopības ministrija - 2,3 miljonus, Izglītības ministrija - 3,2 miljonus. Citām ministrijām vajadzības bijušas pieticīgākas, ko sēdē norādīja arī Reformu partijas deputāts Jānis Ozoliņš, jo partija savus ministrus arī ekonomiskās izaugsmes apstākļos aicinot rūpīgi izvērtēt tēriņu lietderību.