Prokuratūras preses centra izplatītajā paziņojumā skaidrojums par šo lēmumu iepriekš bija visai lakonisks: prokurors Sergejs Petruhno esot pārliecināts, ka lietā nav konstatējams noziedzīga nodarījuma sastāvs. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāja secinājumu, ka prēmijas CVK priekšsēdētājam un locekļiem izmaksātas nelikumīgi, prokurors uzskatīja par kļūdainu un nepamatotu.
Dienai tomēr kļuva zināmi S.Petruhno argumenti. Viņš lēmumā raksta, ka «visu valsts iestāžu vadītājiem ir tiesības par labu darbu saņemt finansiālu stimulu - prēmijas». Aizliegums izmaksāt prēmijas daļai no CVK strādājošajiem, proti, komisijas locekļiem, būtu pretrunā ar Darba likumu un Satversmes normām, kas paredz ikvienas personas tiesības saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu un aizliedz nevienlīdzīgu attieksmi.
Valsts kontrole sūdzībā norāda, ka CVK locekļi nav darba tiesiskajās attiecībās un viņu darba samaksu regulē likums par CVK, nevis Darba likums. Prokurors arī esot ignorējis faktu, ka A.Cimdaram bija jānodrošina lēmumu tiesiskums. Valsts kontrole uzskata, ka A.Cimdara darbība neesot atbildusi publisko tiesību principam: atļauts ir tikai tas, kas atļauts normatīvajos aktos.
Jau ziņots, ka KNAB uzskata: laikā no 2002. līdz 2006.gadam A.Cimdars pārsniedzis normatīvajos aktos noteiktās pilnvaras, parakstot rīkojumus par CVK locekļu, arī sevis, prēmēšanu, kopumā tam iztērējot Ls 73 235. Vienpadsmit reižu A.Cimdars parakstījis rīkojumus, ar kuriem arī pats saņēmis prēmijas kopumā par 25 445 latiem. Pirmstiesas izmeklēšanā konstatēts: nekur nav paredzēts, ka CVK amatpersonas un locekļi varētu tikt prēmēti. Pats CVK vadītājs allaž uzsvēris, ka neko tīši neesot pārkāpis.