Paredzams, ka šim politiskajam spēkam arī būs visvairāk pašvaldību vadītāju. Šajā ziņā līdzvērtīgs konkurents varētu būt reģionu partijas - īpaši Babītes mēra Andreja Ences vadītā Reģionu alianse, kurā ir arī bijušie Tautas partijas un LPP/LC vietējie līderi.
Aiz ZZS un Vienotības seko Visu Latvijai!-TB/LNNK, kas pārstāvniecību vietējā varā ir trīskāršojusi. Tikai nedaudz mazāk deputātu pašvaldībās būs Reģionu aliansei. Vairāk nekā 100 mandātu ir arī Saskaņas centram, bet pirmā zem šīs robežas ir Vidzemes partija. Valdībā pārstāvētajai Reformu partijai būs nedaudz mazāk vietējo deputātu. Savukārt 90. gados pašvaldībās ietekmīgajai Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai, kas lielajā politikā vairs nav, ir 29 deputāti, liecina Dienas apkopotā informācija, izmantojot arī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sniegtās ziņas.
No reģionālajām partijām vēl labi nostartējušas Latgales partija, Rēzeknē dibinātā partija Vienoti Latvijai! un Jēkabpils reģionālā partija, kas piedalījušās vairāku pašvaldību vēlēšanās. Jura Šulca vadītā partija Tukuma pilsētai un novadam tikai vienā Tukuma novadā ir saņēmusi 12 mandātu. Partija Alternative, kura bija pieteikusi 181 kandidātu, kā liecina LPS dati, ieguvusi tikai septiņus mandātus piecās pašvaldībās. Aplūkojot partiju pašu sniegtās ziņas par iegūtajām deputātu vietām, jāņem vērā, ka šie skaitļi var būt lielāki, jo vairāki šo politisko spēku biedri novados ar mazāk nekā 5000 iedzīvotāju startēja no vēlētāju apvienību sarakstiem. Tāpat partiju pārstāvji ir iekļuvuši novadu un pilsētu domēs no vairāku politisko spēku kopīgajām apvienībām. Vēlēšanās piedalījās 49 partijas.