Telpiskā bilde
Lai arī netrūka dažādu citu brīnumu, piemēram, radiovadāmas lidojošas spiegošanas ierīces, Logitech, LG un Samsung miniprojektori mobilajiem tālruņiem, kas spēj uz sienas radīt attēlu visnotaļ skatāmā kvalitātē, izstādes apmeklētājus kā magnēts pievilka viss, kas saistīts ar 3D, apliecinot, ka multeņfilmas Avatars triumfs nav nejaušība. Tas nav atstājis vienaldzīgus arī ražotājus. Lai arī pagaidām tehnoloģija ir ļoti dārga un 3D televizori vairākumam drīzāk ir objekts apjūsmošanai, nevis ienešanai dzīvoklī, plašais piedāvājums novedīs pie cenas krišanās jau šā gada laikā, lēš eksperti. Samsung patērētāju nodaļas prezidents Tims Baksters aģentūrai AP prognozē, ka no aptuveni 35 miljoniem televizoru, ko šogad plānots pārdot ASV, ar 3D atbalstu varētu būt ap 10-14%.
Vispārējo eiforiju uztvērušas arī televīzijas. Ziemeļamerikas sporta kanāls ESPN apsolījis, jau sākot ar Pasaules čempionātu futbolā šovasar, «ievest sportistus skatītāja istabā». Proti, amerikāņi plāno šogad 85 dažādus sporta pasākumus pārraidīt 3D formātā.
Plākšņu laikmets
Pērn triumfu piedzīvoja interneta lietošanai paredzētie netbuki, savukārt šis gads varētu piederēt plāksnītēm. Microsoft pagozējās mediju uzmanības saulītē ceturtdien, solot šogad laist tirgū savu ierīci, bet demonstrācijās izrādot HP ražoto. Skaidri zināms, ka planšetdatorus drīz izgatavos arī Apple un Google, nemaz nerunājot par desmitiem jau gatavo - Sony Dash, Archos 9, Notion Ink Adam un citi. «Apple planšetdatoru tirgū varētu izdarīt to, ko viedtālruņu tirgū izdarīja ar iPhone,» ilgi gaidītā produkta izredzes sarunā ar laikrakstu USA Today augstu vērtē analītiķis Deivids Dauds.
Planšetdatoriem vizuāli mazliet līdzīgie e-grāmatu lasītāji ir viens no potenciāli ienesīgākajiem šā gada produktiem. Paraugoties uz CES izrādīto piedāvājumu, kļūst skaidrs, ka tehnoloģiju kompānijas nolēmušas šogad pieradināt cilvēkus pie nepapīra grāmatu lasīšanas. Nu kā lai ignorē atveramu enTourage eDGe ierīci ar diviem ekrāniem? Labajā pusē tam ir klasiskais, spilgtais 10 collu LCD ekrāns, kurā var sērfot internetā, bet kreisajā mazliet mazāks nekrāsains e-papīra ekrāns, kurā var lasīt avīžrakstus vai grāmatu.
Patīkamu pārsteigumu sagādāja Ford, izrādot SYNC skārienjutīgo un ar balsi kontrolējamo sistēmu, kas rūpēsies par navigāciju, laika ziņām, informāciju par satiksmes sastrēgumiem un ļaus zvanīt. Vajadzības gadījumā auto var kļūt par bezvadu interneta piekļuves punktu un apmainīties ar informāciju ar citiem satiksmes dalībniekiem. Piemēram, atsevišķas programmas ļaus aizsūtīt navigācijas sistēmā uzstādīto galamērķi ceļojuma biedriem citā automašīnā, ziņo MSNBC.com. Līdzīgu sistēmu nodemonstrēja arī korejiešu KIA un vācu Mercedes.
Savukārt elektromobiļa Chevrolet Volt potenciālajiem īpašniekiem tālrunī ielādējama programma ļaus izrēķināt izdevīgāko spēkrata uzlādēšanas laiku un atgādinās, kad auto «jāpabaro».