Ebola ir viens no nāvējošākajiem vīrusiem un nogalina līdz pat 90% inficēto. Ebolu dēvē par hemorāģisko jeb asiņojošo drudzi, jo tas izraisa cilvēka noasiņošanu. Vīrusu ir grūti konstatēt tā sākumposmā, jo sākotnējie simptomi ir līdzīgi citām slimībām, piemēram, malārijai. Pēc tam vīruss izraisa spēcīgu iekšējo un ārējo asiņošanu.
Kopš 9. februāra Gvinejā apstiprināti 80 saslimšanas gadījumi. Pastāv bailes, ka bīstamais vīruss varētu būt sasniedzis galvaspilsētu Konakri, kurā mīt ap diviem miljoniem iedzīvotāju. Pirmdien vietējās varasiestādes ziņoja, ka līdz šim pārbaudītie analīžu paraugi Konakri neapstiprina bažas, ka vīruss sasniedzis galvaspilsētu. Mediķi turpinās pārbaudes.
«Gvinejā, valstī ar vāju medicīnas infrastruktūru, uzliesmojums var būt iznīcinošs,» ANO Bērnu fondu (UNICEF) citēja ziņu aģentūra AFP. «Šis uzliesmojums var būt īpaši postošs, jo starp pirmajiem upuriem ir mediķi, līdz šim vīruss nogalinājis vismaz astoņus medicīnas darbiniekus, kas nonākuši kontaktā ar inficētajiem pacientiem. Tas aizkavē un apdraud veselības aprūpi valstī, kurā trūkst medicīnas darbinieku.»
Veselības organizācijas uz Gvineju nosūtījušas medicīnas darbinieku papildspēkus un medikamentus.
Ebolas vīruss izplatās ar inficētā asinīm, ekskrementiem, sviedriem. Inficēties iespējams, nonākot saskarsmē ne vien ar inficēto, bet arī ar viņam piederošām vai vīrusa nonāvēta cilvēka lietām, kā arī ēdot inficētu dzīvnieku gaļu.
Pirmo reizi vīruss atklāts 1976. gadā Kongo Demokrātiskajā Republikā, kurā kopš tā laika fiksēti astoņi uzliesmojumi. Vīrusa uzliesmojumi līdz šim reģistrēti tikai Āfrikā. Pēdējais uzliesmojums fiksēts 2012. gadā Kongo, kur tas prasīja 34 cilvēku dzīvību.