Aizdevēju apstiprinājumu vienošanās dokumentiem valdība cer sagaidīt februāra pirmajā pusē - paredzēts, ka Eiropas Komisija (EK) savu jāvārdu saprašanās memorandam dos 2.februārī, savukārt Starptautiskais Valūtas fonds (SVF), kura valdei jāapstiprina jaunā nodomu vēstule, par to varētu izlemt 10.februārī. Pēc abu institūciju akcepta Latvija varēs turpināt saņemt to aizdevumus (šogad kopā 800 miljonus eiro), no kuriem lielākā daļa veidos drošības spilvenu Valsts kasē, lai stabilizētu valsts maksātspēju un iespējas segt budžeta deficītu.
Darbi, kas tuvākajos mēnešos jāpaveic, lai izpildītu aizdevējiem solīto, valdībai neļauj atslābt. Starp svarīgākajiem ir solījums līdz marta beigām nodrošināt grūtībās nonākušo mājokļu kredītņēmēju atbalsta stratēģijas iedarbināšanu, sākt mazo un mikro uzņēmumu atbalsta pasākumus, izmainot grāmatvedības un nodokļu likumus, kā arī nodrošinot pieeju finansējumam. Tāpat starp tuvākajiem darbiem ir solījums līdz marta beigām EK iesniegt valsts glābtās Parex restrukturizācijas jeb sadalīšanas plānu, kas var būt pārbaudījums koalīcijas drosmei. Savukārt līdz maija beigām valdībai jāpieliek punkts Hipotēku bankas pārveidei par finanšu institūciju, ar kuras starpniecību tiek īstenotas valsts atbalsta programmas uzņēmējiem. Līdz jūnija beigām valdībai arī jāsagatavo politikas dokumenti par nodokļu, pensiju un sociālo pabalstu reformām, kā arī jānāk klajā ar uzlabojumiem uzņēmējdarbības vides vienkāršošanai. Būtiski ir arī, ka valdībai jau gada pirmajā pusē jāieliek pamati 2011.gada budžeta tapšanai, rēķinoties ar tālāku deficīta samazināšanu.
Nelielā ironija E.Repšes vārdos pēc saņemtā atbalsta, sakot, ka «ir vēlēšanu gads, un visi varēs sacensties ar konstruktīviem piedāvājumiem, kā samazināt deficītu», iezīmēja, ka valdības darba kārtībā viens no prioritārajiem būs jautājums par risinājumiem budžeta deficīta samazināšanai. Konkrētas aplēses E.Repše vēl neiezīmēja, taču ļāva noprast, ka 2011.gada budžeta izdevumu samazinājumam vajadzētu būt vismaz par 100 miljoniem latu - šī summa ir līdzvērtīga papildu izdevumiem, kuri saistīti ar pensiju izmaksu pilnā apmērā.
Jautājums par vienošanos ar aizdevējiem parlamenta darba kārtībā atkal var nonākt pavasarī vai vēlākais vasarā, jo gan nodomu vēstule ar SVF, gan saprašanās memorands ar EK tiek pārskatīti un aktualizēti reizi pusgadā.