Mitruma krāšanās iemeslus skaidro uzņēmuma Winlat vadītājs Iļja Bogdanovs. Viņš atgādina, ka aukstā laikā logi dzīvoklī gandrīz visu laiku ir aizvērti. Tā kā tie ir hermētiski, aizvērtie logi liedz svaiga gaisa iekļūšanu telpās, tādējādi bloķējot dabiskās vedināšanas sistēmu. «Rezultātā notiek pakāpeniskā telpas mitruma paaugstināšana ūdens tvaika dēļ, kas izdalās ēdienu pagatavošanas un mazgāšanās laikā, elpošanas, istabas augu dzīvības procesu norises laikā, atlikušā mitruma dēļ, kas izdalās no apmetuma maisījumiem. Silts un mitrs gaiss atdziest, saskaroties ar vēso loga virsmu, un, sasniedzot attiecīgu temperatūru, mitrums izdalās kondensāta veidā,» skaidro I. Bogdanovs.
Vispirms kondensāts veidojas uz stikla pārseguma līstes, kas tiek uzskatīta par loga aukstāko daļu. Vienīgais paņēmiens kondensāta veidošanās mazināšanai, pēc meistara domām, esot stikla apsildīšana (līdzīgi kā ar automašīnas stikliem). Apkures sezonas laikā loga virsma sasildās ar gaisu no apkures radiatora, kas parasti atrodas tieši zem loga. Traucēt šādai apsildei var biezi gari aizkari vai plata palodze. Aizkarus var pacelt, bet platu palodzi pārtaisīt varētu būt problēmas. Laikā, kad logu neapsilda siltais gaiss no radiatora vai saulīte ārā, vienīgā iespēja ir regulāri mitrumu «dzīt no telpas ārā» ar vēdināšanu. Iļja Bogdanovs iesaka visu laiku turēt logu pavērtu ziemas vēdināšanas režīmā vai piecas minūtes katru stundu paturēt vaļā kārtīgi atvērtu logu.
Vēl viena problēma, ar ko saskaras mājokļu saimnieki, ir aizsvīdis logs. I. Bogdanovs atklāj, ka te vienīgais iemesls ir nekvalitatīva stikla pakete, kas nav hermētiski noslēgta, un saviem spēkiem mājokļa īpašnieks šajā gadījumā galā netiks. Jāmeklē rokā meistars vai firma, kas šo logu likusi, un jālūdz novērst defektu, nomainot nekvalitatīvo paketi. «Atbildīgas kompānijas dod divu gadu garantiju loga montāžai un piecu gadu garantiju pašam logam,» piebilst Winlat vadītājs.