Šo to par Kolka Cool biju jau dzirdējis pirms seansa. Kaut arī viedokļi atšķīrās, vairums nez kādēļ filmā saredzēja tikai virsējo slāni - nolemtību, bezmērķīgumu, patrulu dzīvi utt. Tomēr pat šādā, šķietami bezjēdzīgā laika pavadīšanā jēga ir. Varoņu nesamākslotajā dzīvesveidā slēpjas spēks, kas palīdz saglabāt līdzsvaru zem šīs saules. Puiši ir kā atsvars visiem čaklajiem un enerģiskajiem cīnītājiem, visiem tiem, kas pārsvarā veic «jēgpilnas» un praktiski izmērāmas darbības. Neirotiskie progresa veicinātāji filmā nav attēloti, taču kopainā tomēr nojaušami. Daļēji viņus pārstāv Simona. «Vai tu manis dēļ mirtu?» ar savu provokatīvo jautājumu viņa iedragā Andža nervu sistēmu jau pirmajā filmas minūtē. Tādā veidā Simona klusām bruģē sev atkāpšanās ceļu uz kādu citu pasauli. Brīdī, kad Simona kārtējo reizi pirkstā groza sasistas pudeles kakliņu, viņa to iztulko par zīmi, ka viņas vīrs būs dzērājs, savukārt sitiens ar kāju Bogam ir Simonas atvadu sveiciens. Aizkadrā pat ir redzams, kā viņa, turot rokā čemodānu, iekāpj autobusā uz Rīgu.
Pārējie filmas varoņi - Andža, Gvido, Boga, Bālais - ir nereglamentētas, taču nozīmīgas garīgās tradīcijas adepti. Iedami savdabīgu transcendentālo meklējumu ceļu, viņi veic neapzinātu un tieši tādēļ pilnīgi brīvu un neatkarīgu garīgo praksi. Kāds varbūt iebildīs - bet viņi taču bez mitas lamājas, dzer un smēķē. Jā, tā ir, bet tā ir tikai ārējā čaula, pat sirdsšķīsti mūki mēdz lamāties, iedzert un pat brūvēt alu, bet indiāņu šamaņi pīpē nepārtraukti. Alus un cigaretes filmas varoņiem kalpo kā rituāla priekšmeti, ar kuru palīdzību tiek harmonizēti divi pamatelementi - uguns un ūdens, tādējādi palīdzot sev noturēties pastāvīgā meditatīvā stāvoklī.
Puiši samērā veiksmīgi izliekas, ka ir pielāgojušies materiālās pasaules prasībām, tomēr vietumis viņi izpaužas diezgan neveikli, kā no citas planētas. Piemēram, neatšķir benzīnu no degvīna. Vai arī kredīta piedziņa viena lata apmērā. Skaidri redzams, ka «cepšanās» par naudu ir tikai nodevas sabiedrībā vispārpieņemtajai dzīves praksei. Visiesvaidītākais no varoņiem, protams, ir Gvido. Pašpietiekams, mierīgs. Tomēr arī Gvido samulst, kad dvēseliska sasprindzinājuma brīdī viņa garīgās enerģijas līmenis negaidīti pieaug un viņš bez piepūles grāvī iedzen policijas auto. Var likties, ka policists vienkārši neprata savaldīt stūri, taču tā nebūt nav. Īstenībā viņš bija bezspēcīgs pret Gvido mentālo spēku un karmas likumiem.
Kolka Cool ir kā sēnēm bagāts mežs - aiz katra koka var atrast kādu baraviku, gaileni vai dzintara gabaliņu.