kurš ar dažādiem paņēmieniem centās ietekmēt Kongresa deputātus. Dž. Abramova specialitāte bija sadarbība ar indiāņu ciltīm, kam ASV likumi nodrošina ekskluzīvas tiesības attīstīt azartspēļu biznesu. Lai panāktu sev vajadzīgo lēmumu pieņemšanu, Dž. Abramovs apdāvinājis politiķus ar bezmaksas ceļojumiem, maltītēm restorānos, sporta spēļu biļetēm. ASV tiesa viņam piesprieda četru gadu cietumsodu.
Saistībā ar lobistiem un Latvijas vārdu ASV presē minēts Floridas uzņēmējs Frenks Amodeo,
kurš 2006. gadā bija ieradies uz NATO līderu sanāksmi Rīgā. Viņš sadarbojies ar lobija kompāniju Dutko un ziedojis 100 000 dolāru Rīgas konferences organizēšanai. Par šo ziedojumu viņš ieguvis iespēju apmeklēt Balto namu, kur kādā pasākumā sēdējis līdzās ASV prezidentam Džordžam V. Bušam. Tālāk viņam tik labi neveicās, jo pagājušogad ASV tiesa F. Amodeo sodīja ar 22 gadu cietumsodu par krāpšanu un nodokļu nemaksāšanu.
Amerikā 80. gadu beigās ASV parlamentu satricināja «Kītinga piecīšu» lieta,
kurā bija iejaukti pieci ASV senatori. Viņu vidū bija arī vēlākais ASV prezidenta amata kandidāts republikānis Džons Makeins. Senatori tika turēti aizdomās par nelikumīgu spiedienu uz varas iestādēm, kas izmeklēja baņķiera Čārlza Kītinga darījumus. Senatori no Č. Kītinga saņēmuši 1,3 miljonus dolāru lielus ziedojumus, tādēļ bija aizdomas, ka viņi rīkojušies baņķiera interesēs. Vairākiem senatoriem šis skandāls nozīmēja politiskās karjeras beigas.