Kā sarunā ar laikrakstu Nezavisimaja gazeta atklāja Moldovas bijušais aizsardzības ministrs Anatols Plugars, jau rudenī pirms gaidāmajām parlamenta vēlēšanām valstī tiek gaidīti NATO spēki. Moldova ir Ukrainas kaimiņvalsts, un deviņdesmito gadu sākumā krieviski runājošā minoritāte Piedņestrā atšķēlās no Moldovas un pasludināja neatkarību, lai gan starptautiski tā nav atzīta. Piedņestras teritorijā izvietoti miera uzturēšanas spēki ar Krievijas armijas līdzdalību.
Piedņestrā pēdējos gados situācija bijusi diezgan mierīga, taču Ukrainā notiekošais vairojis bažas Moldovā, kas neatzīst separātiskā reģiona neatkarību. Moldova, tāpat kā Ukraina, meklē ciešāku ekonomisko integrāciju Eiropas Savienībā (ES).
Moldovas premjers Jurie Leanke norādījis uz cerību, ka konflikts Krimā nenovedīs pie plašākas nestabilitātes reģionā. Viņš šonedēļ ieradās Vašingtonā uz tikšanos ar ASV viceprezidentu Džo Baidenu, taču, ņemot vērā saspīlējumu reģionā, tika arī pie iepriekš neplānotas vizītes pie prezidenta Baraka Obamas.
ASV valstsvīri tikšanās laikā solīja palīdzēt Moldovai, centās kliedēt tās bažas par drošību un uzteica izvēlēto ES integrācijas ceļu. Ar Moldovas premjeru tikās arī ASV valsts sekretārs Džons Kerijis, kurš asi nosodīja Krievijas rīcību un uzsvēra, ka «Maskava izdarījusi spiedienu arī uz Moldovu», vēstīja AFP.
Vašingtona solīja palielināt Kišiņevai piešķiramās palīdzības apjomu par 2,8 miljoniem dolāru (2,03 miljoni eiro), kopējam fondam «konkurētspējas attīstībai» sasniedzot 7,5 miljonus dolāru.