Padomes sastāvs varētu būt zināms februāra beigās, lai martā tā varētu sākt darbu. Diskusijas laikā no zāles kāds _Vienotības_ vēlētājs, kā jaunietis sevi pieteica, aicināja _Vienotību_ izraudzīties tādu Valsts prezidenta kandidātu, kuru uzaicina uz Davosas Pasaules ekonomikas forumu, būdams pārliecināts, ka bijušais ārlietu ministrs Aivis Ronis būtu labs kandidāts un šādu uzaicinājumu saņemtu.
Atzīstot, ka A. Ronis ir bijušais kolēģis, S. Āboltiņa tomēr uzsvēra, ka padomes uzdevums neesot vērtēt konkrētus kandidātus. «Valdis Zatlers ir viens no kandidātiem un stiprs kandidāts,» sacīja S. Āboltiņa, atbildot uz jautājumu par tagadējā prezidenta izredzēm saņemt Saeimas vairākuma atbalstu un atkārtoti ieņemt šo amatu. Iepriekš S. Āboltiņa arī bija atzinusi, ka V. Zatlers ir daudz palīdzējis Valda Dombrovska (Vienotība) valdībai grūtās situācijās. Taču no Vienotības līderiem nekad nav izskanējis pārliecinošs atbalsts V. Zatleram. Uz Dienas viesistabā uzdoto jautājumu, vai padomes izveidošana nav nodrošināšanās pret Zaļo un Zemnieku savienības ambīcijām diktēt situāciju arī Valsts prezidenta vēlēšanās, S. Āboltiņa atgādināja, ka prezidenta vēlēšanas ir aizklātas un prezidentu Saeimas deputāti ievēl ar 51 balsi, «ko var savākt ļoti dažādās kombinācijās».
Viens no opozīcijā esošās apvienības Par labu Latviju! līderiem Ainārs Šlesers iepriekš ir sacījis - ja Vienotība un Zaļo un Zemnieku savienība nevienojas par prezidenta kandidātu, tad šī valdība var arī krist. Un arī portāla politika.lv bijušais galvenais redaktors Dmitrijs Petrenko Dienas viesistabā pieļāva, ka A. Šlesers noteikti vēlēsies «izmantot šo brīdi, lai izjauktu koalīciju un tiktu pie varas». D. Petrenko arī vaicāja, vai sabiedriskā padome nav vajadzīga Vienotībai, lai tai būtu vieglāk argumentēt sabiedrībai atbalstu V. Zatleram, ja Vienotība izšķirtos par viņu balsot.
Padomē ir iecerēts aicināt visu Saeimā pārstāvēto frakciju pārstāvjus un arī apvienību partiju līderus, kuri nav Saeimā kā, piemēram, Aivars Lembergs. S. Āboltiņa nolēmusi uzaicināt padomē arī bijušos Valsts prezidentus Gunti Ulmani un Vairu Vīķi-Freibergu, bijušo Satversmes tiesas priekšsēdētāju Aivaru Endziņu, Saeimas Nacionālās drošības komisijas un Ārlietu komisijas vadītājus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus un sabiedrības pārstāvjus, kas ir autoritātes savās jomās. Padomē iecerēta diskusija par to, kādam jābūt Valsts prezidentam un pēc kādiem kritērijiem viņš jāizraugās. Latvijas faktu direktors Aigars Freimanis, kurš arī piedalījās sarunā Dienas viesistabā, gan domā, ka diskusija par kritērijiem drīz vien var novest pie sarunas par kandidātiem - ja sabiedrība uz to reaģēs, tad ir risks, ka tas džins tiks izlaists no pudeles, jo var parādīties kandidāti, kas «neierakstās partiju stratēģijās».