Jādomā, īpaši interesants mūsu augstākajām amatpersonām būs Komarovska viedoklis par attiecībām ar Krieviju, kurās Polijas valsts galva šķietami nolēmis ieviest izmaiņas.
Tradicionāli labās attiecības ar Varšavu, kas Latvijai bijušas arī starpkaru posmā, tagad ieguvušas arī reālu un vērā ņemamu piepildījumu. Polija kļuvusi par septīto lielāko Latvijas eksporta partneri, bet poļu imports sasniedzis ceturto vietu.
Ir pamats domāt, ka atšķirībā no iepriekšējā Polijas līdera aviokatastrofā pie Smoļenskas traģiski bojā gājušā Leha Kačiņska B. Komarovska ārpolitiskā uzvedība varētu būt zināmā mērā atturīgāka un pragmatiskāka. It īpaši tas sakāms par Latvijai būtisko austrumu virzienu. Viņa priekšgājējs izcēlās ar aktivitāti šajā virzienā - politiska atbalsta motivēti bija vairāki Kačiņska braucieni. Piemēram, uz Latvijas ārējai politikai tik nozīmīgu valsti kā Gruzija. Pirms diviem gadiem Krievijas iebrukuma laikā Kačiņskis nekavējoties ieradās Tbilisi, ar viņu līdzās bija Latvijas premjers Godmanis, kā arī Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas prezidenti. Tagad, visticamāk, šādi braucieni nenotiks. Pārmaiņas varētu skart kontaktus arī ar divām citām uz austrumiem esošām valstīm - Baltkrieviju un Ukrainu. Šķiet, Varšavā, tāpat kā ES kopumā, pašlaik valda viedoklis, ka dialoga esamība ar Minsku ir produktīvāka par sankcijām un izolāciju. Tomēr šajos kontaktos nedrīkst aizmirst par baltkrievu opozīcijas atbalstu. Arī uzturot praktisko interesi par kontaktiem ar Ukrainu, nevajadzētu aizmirst par atbalstu demokrātijai šajā valstī, vispirms jau vārda brīvībai.
Tomēr uzmanības centrā ir poļu un krievu attiecības. Ir palicis pavisam nedaudz, lai tiktu pielikts punkts sarežģītajiem jautājumiem abu valstu kopējā vēsturē. Poļi gaida, ka Krievijas valsts institūti reabilitēs Katiņas upurus un atklās izmeklēšanas dokumentus. Visticamāk, tieši šī jautājuma atrisināšanai jākļūst par vienu no Komarovska pirmajām iniciatīvām. Vēl arī jāpanāk, lai Krievija, neko neslēpjot, atklātu visus dokumentus par Smoļenskas traģēdijas cēloņu izmeklēšanu.
Vairākums poļu ekspertu iesaka nereducēt poļu un krievu attiecības vienīgi uz vēsturi un Smoļenskas traģēdiju. Un censties veidot jaunas attiecības. Izdošanās gadījumā iegūs arī Latvija, jo reģionā būs pieaugusi savstarpējā uzticēšanās.