Arī šobrīd krāsniņas esot populāras, stāsta Jotul fabrikas veikala pārstāvis Jānis Ošs. «Gāzes, elektrības cenas ceļas, cilvēki jau labprāt samazina savus izdevumus. Malkas kurināmais ir pats lētākais,» pārliecināts ir J. Ošs. «Krāsniņu ir iespēja pievienot, ja dzīvoklī ir dūmvads. To var darīt arī jaunajās mājās, ja ir atļauja būvēt skursteni,» skaidro J. Ošs, kad vaicāju, kādās mājās drīkst ierīkot šādu apkures krāsniņu. Lai tādu ierīkotu, esot nepieciešams skursteņslauķa atzinums, kā arī nolūks ierīkot krāsniņu jādara zināms nama apsaimniekotājam.
To, cik ilgi krāsniņa kalpošot, nosaka tas, cik kvalitatīva prece nopirkta. «Svarīga ir pašas kurtuves kvalitāte, jo ir ļoti daudz Ķīnas produkcijas. Cilvēki, to nezinot, tās arī iegādājas. Taču daudzām no šīm krāsniņām nav ne servisa, ne rezerves daļu,» norāda nozares speciālists.
Jānis Ošs iesaka apkures krāsniņu pircējiem būt uzmanīgiem, jo apzīmējums «taupības krāsniņa» vairāk attiecoties uz tās uzturēšanas, nevis iegādes izmaksām. Ietaupītie simts lati, iegādājoties lētu apkures krāsniņu, var būt izšķiroši. Uz manu jautājumu par to, cik drīz var pienākt nepieciešamība pirmoreiz izmantot remontservisa pakalpojumus, Jānis atbild: «Pēc pieciem sešiem gadiem, jo nekas nav mūžīgs.» Viņš gan iesaka katru otro gadu mainīt durvju blīvējumus un norāda, ka krāsniņā nedrīkst dedzināt «tīru» malku, piemēram ozolu vai osi, tai jāpievieno citu koku pagales.
J. Ošs uzsver, ka krāsniņas, kas tiek pareizi ekspluatētas, var lietot pat 20 gadu. Krāsniņas ārējam korpusam tiek dota desmit gadu garantija, savukārt krāsniņas iekšpuse un stikls jāsaudzē pašiem. Krāsniņas iespējams arī remontēt, nomainīt novecojušās detaļas un turpināt atkal lietot.