Kristus kareivji
Kristus kareivji, kā viņi sevi dēvē, tika aizturēti nedēļas nogalē notikušajos reidos Mičiganas, Ohaio un Indianas štatā. Astoņi vīrieši un viena sieviete ir kristīgo radikāļu grupējuma Hutaree biedri un bija iecerējuši nogalināt policistu, bet pēc tam vēlējās sarīkot sprādzienus viņa bērēs, tā nogalinot vēl vairāk likumsargu un aizsākot visu ASV mēroga dumpi pret valdību. Policija informē, ka aizturētie pirmo noziegumu plānojuši izdarīt jau aprīlī, raksta BBC.
Hutaree mājaslapā redzami attēli un video, kur vairāki bruņoti cilvēki maskēšanās tērpos veic apmācību. Visiem uz pleciem redzama uzšuve, kurā attēlots krusts un divi sakrustoti šķēpi, kā arī iniciāļi CCR - Koloniālā Kristus republika. Apsūdzības rakstā teikts, ka grupējums militārās mācības sācis 2008. gadā Mičiganas mežos. To laikā radikāļi mācījušies apieties ar šaujamieročiem un uzstādīt sprāgstvielas.
«Mēs ticam, ka reiz, kā paredzējis pravietis [Jēzus Kristus], atnāks Antikrists. Jēzus vēlējās, lai mēs būtu gatavi aizstāvēt sevi, izmantojot zobenus,» teikts Hutaree interneta vietnē. Tur arī minēts, ka viņi «gatavojas laika gala kaujām, lai saglabātu dzīvu Jēzus Kristus liecību». Apsūdzībā Hutaree nosaukta par pretvalstisku ekstrēmistu organizāciju.
Ticības vergs
«Tas sākās ar pievēršanos kristietībai,» stāsta Donna Stouna, kuras bijušais vīrs Deivids tiek uzskatīts par aizturētās grupas līderi. «Tu ej uz baznīcu. Lūdzies. Rūpējies par ģimeni. Es domāju, ka Deivids to [sekošanu Bībeles mācībai] uztvēra pārāk dziļi.» D. Stouna stāsta, ka viņas bijušais dzīvesdraugs radikālajā kustībā iesaistījis arī abus dēlus, kuri ir aizturēto vidū, vēsta AP.
Respektablais ASV radikālo organizāciju pētniecības centrs Southern Poverty Law Center (SPLC) pērn iepazinies ar Hutaree, veidojot ikgadējo labējo «patriotisko grupējumu» sarakstu. «Viņu kristiešu pasaules gala vīzija krietni atšķiras no vairākuma paramilitāro organizāciju,» stāsta SPLC pētījumu vadītājs Heidi Beirihs. «Lielākā daļa savu reliģisko pārliecību neizvirza priekšplānā, viņus daudz vairāk satrauc nekontrolējamā federālā valdība.»