Misrātā, kas ir pēdējā opozīcijas spēku pārvaldītā pilsēta Lībijas rietumdaļā, M. Kadāfi spēki naktī uz otrdienu likuši lietā tankus un snaiperus. Vietējās slimnīcas ārsts, kurš vēlējās palikt anonīms, informēja, ka uzbrukumos nogalināti 22, bet ievainojumus guvuši vairāk nekā 100 civiliedzīvotāju, vēsta BBC.
Mediķis apsūdzēja starptautiskos spēkus nespējā aizsargāt miermīlīgos iedzīvotājus, kā tika apsolīts, sākot militāro operāciju. «Visā Misrātā ir snaiperi, kuri šauj uz jebkuru garāmgājēju, bet pasaule uz to noskatās,» viņš sacīja. «Situācija no sliktas kļūst par briesmīgu. Mums neatliek nekas cits, kā gaidīt. Dažreiz mums ir jāiztiek ar vienu maltīti dienā.»
Naktī uz otrdienu notikuši kārtējie uzlidojumi dažādiem objektiem Lībijas galvaspilsētā Tripolē. Aculiecinieki stāsta, ka no pretgaisa aizsardzības šāviņiem debesis virs pilsētas bija iekrāsojušās dzeltensārtas. Lībijas televīzija ziņoja, ka galvaspilsēta ir pārdzīvojusi «krustnešu ienaidnieku gaisa uzbrukumu», bet kāds M. Kadāfi valdības pārstāvis paziņoja, ka koalīcijas uzlidojumos gājuši bojā «daudzi civiliedzīvotāji», tomēr šai informācijai nav nekāda apstiprinājuma.
ASV paziņojušas, ka tuvākajās dienās tās bruņotie spēki pārtrauks operācijas vadīšanu Lībijā, tomēr nav skaidrs, kas šo funkciju varētu uzņemties. Pirmdien notikušajā NATO pārstāvju ārkārtas sanāksmē šis jautājums radīja plašas domstarpības, jo Francija iestājas pret amerikāņu kontrolētās 28 valstu alianses iesaistīšanos, bet Turcija uzstāja, ka pašreizējā operācija Lībijā ir pārkāpusi ANO mandāta piešķirtās pilnvaras.
Tomēr otrdien Francijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka NATO varētu piedalīties operācijas plānošanā un izpildē, ja amerikāņi nolems pārtraukt savu dalību, bet politisko vadību uzņemtos kāda no koalīcijas valstīm.