ASV un NATO plānotais vairogs nepieciešams, lai aizsargātos no tādu valstu kā Irāna draudiem. Krievija uzsvērusi, ka vienošanās ar Irānu par Teherānas kodolprogrammas ierobežošanu nozīmē, ka šāds vairogs ir lieks.
Tikmēr ASV aizsardzības ministrs Čaks Heigels aizrādījis, ka vienošanās ar Irānu nemazina vajadzību pēc NATO aizsardzības vairoga. «Č. Heigels uzsvēra, ka ASV un NATO pretraķešu sistēma neapdraud Krieviju, un aicināja abas puses turpināt sarunas par aizsardzības sistēmu Eiropā,» Pentagonu citēja AFP.
Eiropas pierobežas teritorijās izvietotie Krievijas raķešu kompleksi satraukuši Baltijas valstis un Poliju. Iskander darbības rādiuss ir 500 kilometru, un tās var aprīkot arī ar kodolgalviņām.
Analītiķi pieļauj, ka Krievija pierobežā izvietojusi raķetes, lai ietekmētu iedzīvotājus valstīs, kurās plānots uzstādīt aizsardzības vairoga sistēmas, piemēram, Polijā. ASV plāns paredz Polijā līdz 2018. gadam uzstādīt raķešu pārtvērējus. «Tas, ko viņi [krievi] dara, atgādina propagandas kampaņu,» aģentūrai AP uzsvēra žurnālists Pāvels Felgenhauers, kurš raksta par Krievijas militārajām aktivitātēm. «Viņi cer, ka poļi nobīsies un iestāsies pret ASV raķešu izvietošanu.»