Rīgā +17 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Atdūrās kā pret sienu

Sarūgtināja visās pozīcijās. Rīgas Dinamo hokejisti KHL čempionāta četru mājas spēļu sēriju iesāka ar 2:5 zaudējumu pret Vladivostokas Admiral. Kristaps Sotnieks rīdziniekiem guva abus vārtus. Nākamā spēle trešdien Rīgā ar Novokuzņeckas Metallurg.

Nepiepildījās optimistiskā prognoze, ka no Čeļabinkas Traktor uz Rīgas Dinamo pārnākušais Lauris Dārziņš jau pirmdienas spēlē varētu doties laukumā. Savainojums dzīst labi, taču jāņem vērā arī iecirstais robs divu mēnešu garumā, kura laikā Lauris palika bez spēļu prakses. Spēlēšana jau šonedēļ tomēr ir zem lielas jautājuma zīmes, lai gan visādi var būt. Tikmēr pirmdien KHL oficiālā mājaslapā bija pieejama informācija, ka Dārziņa parakstītā līguma termiņš beidzas pēc 2016./2017. gada sezonas. Tātad Dinamo īpašumā Lauris būs vēl trīs sezonas.

Pirmā perioda vidū Dinamo izklaides programmas organizētājs Armands Simsons ar skatītāju konkursa palīdzību atgādināja, ka tobrīd Vladivostokā ir pulksten pieci no rīta. It kā viesiem bija jāguļ, taču mājinieki nebūt nebija modrāki. Spēlējot skaitliskajā mazākumā, Dinamo četrinieks atļāva Džastinam Hodžmenam netraucētam iemest tukšos vārtos.

Otrajā periodā aizsargi un uzbrucēji pamodās, bet tad uz brīdi uzmanību zaudēja vārtsargs Mīkaels Telkvists. Iespējams, Krišjānis Rēdlihs aizsedza redzamību, taču tādas ripas no zilās līnijas vārtsargam būtu jāķer. Pēc šīs ielaistās ripas dinamiešiem azarts noplaka, jo tobrīd otrajā periodā metienu starpība bija 7:1 Dinamo labā.

Spēles glābšanai galvenais treneris Artis Ābols izvēlējās ierasto paņēmienu ar uzbrucēju trijnieku izjaukšanu. Dzimšanas dienas gaviļnieks Gunārs Skvorcovs zaudēja vietu līdzās Marcelam Hosam un Kailam Vilsonam, taču ne Aleksandrs Ņiživijs, ne arī Vitālijs Pavlovs pirmās maiņas darbību neuzlaboja. Šķiet, ka abiem leģionāriem ir fiziskās kondīcijas kritums, lai gan pēc pirmdien parādītā snieguma to var attiecināt uz visu komandu.

No otrā perioda nācās koriģēt arī aizsargu darbību, jo kājas savainojuma dēļ spēli nevarēja turpināt Arvīds Reķis.

Par lūzuma punktu spēlē kļuva Admiral iemestā ripa skaitliskajā mazākumā. Tikai septiņas sekundes viesiem bija nepieciešamas, lai pēc iemetiena aizsardzības zonā rezultāta starpību palielinātu līdz 3:0. Par šo neveiksmīgo epizodi aizsargs Krišjānis Rēdlihs gan reabilitējās ar diviem vārtu guvumiem un izglāba rīdziniekus no sagrāves, jo vienubrīd uz tablo jau dega 0:5.

Savādi, bet KHL šīs sezonas jaunpienācējs Vladivostokas Admiral ir kļuvis par Dinamo neērtāko pretinieku. Pirmā riņķa spēlē rīdzinieki zaudēja ar 0:3.