Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Atgriežas ar skaistu uzvaru

Lielisks sniegums pirmo trīs ceturtdaļu garumā un cīņasspars pēdējā, kad pretinieks nebija tālu no izglābšanās, ļāva Ventspils basketbolistiem ar skaistu uzvaru sākt ULEB Eiropas kausa sezonu. 82:75 pret Melnkalnes Budučnost nav radījis ilūzijas, ka nu kurzemnieki cīnīsies par visaugstākajām vietām, taču apliecināja, ka, atgriežoties šādā līmenī pēc četru gadu pārtraukuma, Roberta Štelmahera vadītā komanda vismaz savā laukumā negriezīs ceļu pieredzējušākajiem un «uz papīra» spēcīgākajiem konkurentiem.

Jauns komandas modelis, jauns tablo un atgriešanās Eiropas otrajā spēcīgākajā klubu turnīrā piepildīja atjaunotās Ventspils Olimpiskā centra tribīnes, bet basketbolisti pirmajā mājas spēlē sagādāja līdzjutējiem pozitīvas emocijas, kurām vajadzētu veicināt tikpat kuplu apmeklējumu arī turpmāk. Latvijas čempioni trīs ceturtdaļas kontrolēja notikumus laukumā pret šāda līmeņa cīņās krietni rūdītākajiem melnkalniešiem. Palīdzēja pretinieku bīstamāko spēlētāju - trīs torņu Vladimira Dasiča, Darko Planiniča un Bojana Subotiča - nesavaldība, strauji krājot piezīmes un izjaucot sava trenera izstrādāto spēles plānu, taču ne mazāk nopelnu panākuma gūšanā ir Ventspils komandas sniegumam, kas bija šim gadalaikam neraksturīgi saturīgs. Pēc otrajā ceturtdaļā veiktā izrāviena mājinieki ieguva teju divdesmit punktu pārsvaru, ko pēdējā ceturksnī gandrīz izlaida no rokām, taču pieredzējušais amerikānis Meirs Četmens neļāva grožiem izslīdēt no ventspilnieku rokām, ar aukstasinīgu sniegumu sekmējot panākumu ar 82:75. «Ja pretinieks jūt, ka sākam grīļāties, tad šāda līmeņa komanda uzreiz ķeras pie rīkles,» norādīja treneris Roberts Štelmahers, taču bija gandarīts par padoto parādīto sniegumu.

Brīnumi nenotika Piemaskavā, kur VEF Rīga pēc nelielas cīkstēšanās pirmajā ceturtdaļā tomēr cieta sakāvi 65:94 pret vietējo Himki. Tiesa, rīdzinieku izredžu mēraukla iekļūt nākamajā kārtā būs nākamās spēles, jo Krievijas klubs tikai apliecināja to, ka tā komplektācija ir drīzāk piemērota cīņai par līmeni augstākās Eirolīgas izšķirošo cīņu sasniegšanu un Eiropas kausā jebkura vieta, kas zemāka par pirmo, tam būs neveiksme.

Pēc nedēļas VEF Rīga uzņems Ungārijas čempionvienību Solnokas Olaj, bet Ventspils basketbolisti iejutīsies vefiešu ādā, jo viņus Krasnodarā eksaminēs cits Krievijas grands Lokomotiv-Kubaņ.