Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Atgriežas Baltijas finālā

Galveno uzdevumu - novērst jebkādus intrigas aizmetņus cīņā par vietu finālā - Ventspils basketbolisti izpildīja. Pārējais - ne visai stabilais sniegums un brīžiem caurā aizsardzība - tas lai paliek vēsturei un treneru pārdomām pirms nākamajām izšķirošajām spēlēm. Baltijas līgas pusfināla atbildes spēlē Latvijas čempioni ar 76:72 pārspēja igauņu vicečempionu TU/Rock, summā uzvarot ar 150:121, un pēc gada pārtraukuma iekļuva finālā.

Lai cik aizrautīgi spēlētāji un treneri runātu par to, ka duelī, kur uzvarētāju nosaka divu spēļu summā, nevar gavilēt jau pēc pirmās spēles, iegūtu 25 punktu pārsvaru no galvas ārā izdabūt tomēr nav tik vienkāršs uzdevums. Laikam jau tāpēc viesi spēli Tartu sāka miegaini un pasīvi, kamēr igauņiem pirmajā spēlē aizskartais pašlepnums lika atbildes cīņā mesties ar dubultu sparu, kas nodrošināja iespaidīgu sākuma ofensīvu un realizētus visus sešus pirmos uzbrukumus. BK Ventspils galvenais treneris Roberts Štelmahers gan neļāva laukuma saimniekiem ieskrieties un jau otrajā minūtē pieprasīja pārtraukumu, kurā gan vairāk tika risināti psiholoģiski, ne taktiski uzdevumi. Tas ļāva līdzsvarot spēli, bet ne sadeldēt iekrāto deviņu punktu deficītu, kas nelabvēlīgu sakritību rezultātā varēja pieaugt arī līdz draudam cīņā par uzvaru divu spēļu summā.

Ceturtdaļas beigās gan Ventspils treneri pilno lozi izvilka, sūtot laukumā Žani Peineru un Mārtiņu Meieru, kuri atdzīvināja kurzemnieku uzbrukumu. Peiners sekmīgi uzbruka pats un arī atrada centra uzbrucēju Meieru labās pozīcijās zem groza, un abi divatā guva 16 no 17 savas komandas punktiem pirmā perioda beigās un otrā sākumā. Tas ļāva viesiem no 10:19 pietuvoties līdz 27:28, un, kaut arī cīņa par uzvaru atbildes spēlē vēl joprojām bija aktuāla, par izmaiņām divu spēļu summā spēles turpinājumā, šķiet, pārstāja sapņot arī pretinieki.

Galu galā ventspilniekiem uzvaru 76:72 nodrošināja stabila precizitāte no visām distancēm, kā arī krietni agresīvāka spēle uzbrukumā, kas deva iespēju krietni biežāk gūt vieglus punktus no soda metienu līnijas.

Ventspils komanda pēc sezonas pārtraukuma atgriezusies Baltijas līgas finālā un, iespējams, tiks pie iespējas revanšēties principiālajiem pretiniekiem Šiauliai par sāpīgo pērno neveiksmi ceturtdaļfinālā. Šauļu klubam gan vēl jāpārvar pusfināla barjera - Lietuvas klubu duelī pirmajā spēlē viņi savā laukumā ar 73:69 pieveica Juventus, taču atbildes spēle notiks Utenā. Tikmēr Tartu basketbolisti otro gadu pēc kārtas cīnīsies par turnīra bronzas godalgām.

Arī finālā uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā. Neatkarīgi no pretinieka ventspilniekiem būs iespēja sēriju sākt savā laukumā, bet izšķirošā spēle būs jāaizvada viesos. Labā ziņa - gan Šauļi, gan Utena ģeogrāfiski no Ventspils ir nedaudz tuvāk par Tartu, tāpēc iespēja klātienē atbalstīt Latvijas čempionus varētu būt lielākam ventspilnieku pulkam.