Arī sinoptiķi mierina, ka šoreiz lielas problēmas izveidoties nepaspēs, jo drīz pēc sala gaidāms atkusnis. Vairāk uzmanīties vajadzētu autovadītājiem, jo vietām uz ceļiem var pēkšņi parādīties apledojums. Turpretim elektroapgādes atjaunošanas darbi Latgalē vēl joprojām rit pilnā sparā, un elektroapgāde visur vēl nav atjaunota.
Jāatgādina, ka ap Ziemassvētkiem Latvijā nolija gadalaikam neraksturīgs lietus, kurš koku zaros izveidoja apledojumu, bet drīz pēc tam nokrita bieza sniega kārta. Koki nespēja izturēt izveidojušos svaru - daudzi nolūza, bet citi noliecās pār elektrolīnijām un izraisīja īssavienojumus. Šoreiz gan nokrišņi būšot daudz mazāki nekā decembrī, tādēļ, pat ja veidosies apledojums, «tā nebūs tik daudz, lai izraisītu koku lūšanu un vadu raušanu», turklāt uzreiz pēc tam sekos atkusnis, skaidroja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidrometeoroloģisko prognožu daļas vadītāja Laura Krūmiņa.
A. Siksnis uzsvēra, ka Latv-energo seko līdzi laika prognozēm un arī sadarbības formas ar Zemessardzi un citiem palīgiem tagad ir kārtīgi izstrādātas, tādēļ nākotnē krīzes risināsies raitāk. Viņš norādīja, ka Latgalē, kur decembrī bija izveidojušies lielākie bojājumi, riskantā zona ap elektrolīnijām no kokiem lielā mērā ir atbrīvota, tādēļ pat jaunas sniega un ledus nastas rašanās gadījumā tur lielām problēmām nevajadzētu izveidoties. Problemātiskāk būtu, ja kas līdzīgs notiktu Rietumlatvijā.
Viņš gan atzina, ka vairāki simti Latvenergo klientu, pārsvarā Rēzeknes un Ludzas apkārtnē, vēl esot bez elektroapgādes, bet daļa no objektiem esot vasarnīcas un citas šobrīd neapdzīvotas ēkas. Visas elektroapgādes krīzes radītās izmaksas pašlaik tiek lēstas aptuveni viena miljona latu apmērā.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) aicinājis uzņēmumu apdomāt pašam savas tehnikas iegādi, jo ne vienmēr tam krīzēs varēs palīdzēt valsts dienesti. A. Siksnis skaidroja, ka Latvenergo jau izlēmis iepirkt sešus ar kāpurķēdēm aprīkojamus kvadraciklus un vairākus sniega motociklus, kā arī apsver dažādas smagās tehnikas iegādi. Viņš gan aizrāda, ka tik daudz ekipējuma, cik bija nepieciešams šīs krīzes novēršanai, uzņēmums nepirks, jo tik lielu apjomu ikdienā nevarētu pilnvērtīgi izmantot un tas sadārdzinātu arī elektrības cenas.