Mazā izmēra dēļ par mikrohameleoniem iesauktie dzīvnieki atrodami tikai kādā mazā neapdzīvotā saliņā Madagaskaras ziemeļos. Brūnie hameleoni, kas atšķirībā no saviem lielākajiem sugas brāļiem nemaina krāsu, dzīvo mežā un barojas ar insektiem.
«Dienā tie galvenokārt mīt lapu kaudzēs, taču naktī rāpjas augšup, un tos var saskatīt,» vācu un amerikāņu zinātnieku grupas vadītāju Franku Glovu citē BBC. Mazie hameleoni naktsmieram iekārtojas uz koku zariem, taču, tā kā tie ir tik sīka auguma, parasti nekāpj augstāk par 10 centimetriem virs zemes. Pats grūtākais bijis tumsā ieraudzīt mazos dzīvniekus, taču tos notvert izrādījies pavisam viegli, jo hameleoniem esot ciešs miegs. «Viņi nakts laikā it nemaz nekustas,» norādīja zinātnieks.
Līdz ar Brookesia micra uzietas vēl trīs citas mazo hameleonu sugas. Pētnieki norāda, ka dažādās salu populācijās bieži var novērot miniaturizācijas tendences. Piemērojoties dzīvei ierobežotā teritorijā un tajā pieejamo resursu limitētajam daudzumam, evolūcijas gaitā sugas pieņem punduru aprises. «Iespējams, lielajā Madagaskaras salā radušies pundurhameleoni un ļoti mazajā salā attīstījušās miniatūrās sugas,» pieļāva zinātnieks F. Glovs.
Gandrīz puse no 193 pasaulē zināmajām hameleonu sugām mīt tikai Madagaskarā. Zinātnieki brīdina, ka daudzas sugas, to vidū - jaunatklātās, ir īpaši apdraudētas mežu izciršanas dēļ.