Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Atspēriena punkts Katarā

«Kad izkāpu no lidmašīnas Katarā, dalībnieču sarakstā biju divas pozīcijas aiz pamatturnīra, tāpēc biju priecīga jau par to, ka nebija jāspēlē kvalifikācijā. Pēc tam gatavojos no spēles uz spēli,» uz pakāpenisko virzīšanos augšup Kataras WTA Open turnīrā norādīja Latvijas dāmu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko, kura pēc 6-4, 6-3 uzvaras pār ķīnieti Seiseju Žeņu Premier sērijas sacensībās pirmo reizi sasniegusi pusfinālu.

Uzvaru ceturtdaļfinālā divu turnīra pārsteigumu autoru divcīņā rīdziniecei nodrošināja agresīva un uzbrūkoša spēle. Lai gan netrūka kļūdu riskantos sitienos, tieši ar spēcīgiem iesistajiem punktiem jeb winneriem Ostapenko guva pārsvaru saspringtākos brīžos un kontrolēja spēles gaitu. Viņas pretiniece ķīniete Žeņa pirmajā setā tā arī neguva punktus pēc pašas sitieniem, bet otrajā tādi bija vien seši. Mūsdienās ar šādu spēli augstā līmenī uzvarēt grūti, ja vien pretinieks nespēlē ļoti slikti. Ostapenko spēlēja pārliecinoši un izcīnīja pelnītu uzvaru.

Pēc ne visai veiksmīgā sezonas sākuma Latvijas pirmā rakete Dohā beidzot sākusi rādīt to spēli, ar kādu piesaistīja sev uzmanību jau jaunatnes līmenī. Dohas turnīrs viņai ir veiksmīgākais profesionālajā karjerā, un uzvaras pār četrām pasaules ranga labāko simtnieka pārstāvēm jau šobrīd ir garantējušas Latvijas tenisistei iespaidīgu vairāk nekā trīsdesmit pozīciju izrāvienu pasaules rangā.

«Esmu patiešām laimīga, jo šajās dienās esmu aizvadījusi savas labākās spēles. Man nav ko zaudēt. Spēlēju pret tenisistēm, kuras izliktas ar augstiem numuriem, pret čempionēm. Cenšos parādīt savu labāko spēli. Ja tā notiek, tad turnīrā varu tikt tālu,» žurnālistiem stāstīja Ostapenko.

Vēl vairāk par sasniegtajiem rezultātiem priecē tas, kā Ostapenko savalda emocijas kortā, kas iepriekš bijis viņas klupšanas akmens visas profesionālās karjeras garumā. Tenisistes spēlē jo-projām netrūkst kāpumu un kritumu, kas 18 gadu vecumā ir saprotami un pieņemami, taču Dohā viņa neveiksmīgās epizodes ātri spēj aizmirst un tās neatstāj tik graujošu iespaidu uz cīņas gaitu, kā tas nereti bijis iepriekš. Arī pret Seiseju Žeņu abos setos netrūka brīžu, kad viss izcīnītais šķita slīdam ārā no rokām, taču kritiskos brīžos Ostapenko prata parādīt savu labāko sniegumu un trāpīt izcilus sitienus. Tenisa prognožu speciālisti jau nekautrējas Ostapenko paredzēt drīzu ielaušanos labākajā desmitniekā. Tiesa, ar vienu noteikumu - ja šādu nosvērtību un sniegumu viņai izdosies noturēt ilgākā laika periodā.

Par iekļūšanu pusfinālā Ostapenko jau nopelnījusi 350 punktu, kas pasaules rangā ļaus pietuvoties labāko piecdesmitniekam. Viņas pretiniece cīņā par dalību finālā ceturtdien vēlu vakarā noskaidrojās spānietes Harbīnes Mugurusas un vācietes Andrea Petkovičas spēlē.