Zaporožjē vairāki tūkstoši protestētāju uzbrukumā mēģināja ieņemt vietējā apgabala valdības ēku. Viņi ar akmeņiem apmētāja ēku ielenkušos miličus, kuri atbildēja ar gaismas skaņas granātām un asaru gāzi. Ievainoti vismaz pieci cilvēki, ziņo Radio Brīvība.
Arī lielpilsētā Dņepropetrovskā pie reģiona valdības nama notika Kijevas protestu atbalsta pasākums, kurā piedalījās aptuveni trīs tūkstoši cilvēku, no kuriem daļa mēģināja ieņemt apsargāto ēku. Daži tūkstoši valdības pretinieku sapulcējās arī pie Odesas pašvaldības ēkas.
Ukrainas prezidenta V. Janukoviča dzimtajā pilsētā Doņeckā pēc valdības atbalstītāju mītiņa tā dalībnieki nolēma palikt pie Doņeckas apgabala administrācijas ēkas, lai nepieļautu tās sagrābšanu. Vietēji apgalvo, ka viņi no rīta savos telefonos ir saņēmuši īsziņu, kurā viņi aicināti doties aizsargāt ēku.
Tikmēr divos rietumu apgabalos - Ternopiļā un Ivanofrankivskā - varasiestādes aizliegušas Reģionu partiju un Ukrainas Komunistisko partiju, vēsta BBC krievu redakcija.
Divus mēnešus ilgo protestu epicentrā - Kijevas Neatkarības laukumā - svētdienas vakarā nenotika ierastā «tautas sapulce», jo tika rīkoti piemiņas pasākumi pagājušajā nedēļā sadursmēs ar drošības spēkiem nogalinātajiem protestētājiem.
Opozīcijas līderi, kuri sestdien vakarā no V. Janukoviča saņēma piedāvājumu iegūt premjerministra un vicepremjera amatu, pieprasījuši valdības un prezidenta atkāpšanos, prezidenta vēlēšanu sarīkošanu šajā gadā un atcelt nesen steigā pieņemtos likumus, kas ierobežo pulcēšanās brīvību.
Eiropas Savienības (ES) prezidents Hermanis van Rompejs nosodīja Ukrainas varasiestāžu uzbrukumus miermīlīgiem protestētājiem un brīdināja, ka vēršanās pret cilvēku pamattiesībām, pieņemot likumus par pulcēšanās brīvības ierobežošanu, situāciju valstī tikai pasliktināšot. Tajā pašā laikā viņš kārtējo reizi paziņoja, ka ES durvis Ukrainai joprojām ir atvērtas.
Romas pāvests Francisks svētdien mudināja izbeigt vardarbību Ukrainā, kā arī aicināja Ukrainas valdību un opozīciju nesaskaņas risināt sarunu ceļā.