Autors un mūzikas izdevējs Guntars Račs uzskata, ka mūzikas izslēgšana veikalos būs neizdevīga visiem. «Zaudētāji būs visi. Tirgotāji - jo pasaulē pētījumos pierādīts, ka mūzika labvēlīgi ietekmē pircēja vēlmi iepirkties. Mūziķi - samazināsies ienākumi. Arī AKKA/LAA zaudēs reputācijas ziņā, kārtējo reizi pierādot, ka ir nespējīga panākt vienošanos,» vērtē G. Račs. Viņš gan piebilst, ka nevēloties nostāties nevienā no pusēm, vien norāda, ka nespēja rast kompromisu ir AKKA/LAA lielākā problēma.
Arī grupas Dzelzs vilks līderis Juris Kaukulis norāda, ka AKKA/LAA būtu nepieciešams vienoties ar uzņēmējiem, turklāt jāmēģina panākt labāko iespējamo sadarbību ne tik uzbrūkošā veidā. «Ko var darīt - viņi ir monopolisti, dara, kā grib,» atzīst J. Kaukulis. J.Kaukulis arī piebilst, ka viņam pašam kā autoram jau īsti teikšanas tarifu apspriešanā nav. Viņam piekrīt grupas Prāta vētra menedžmenta vadītāja Aija Auškāpa, norādot, ka neviens ar autoriem nekonsultējas par tarifu apmēru, lai arī tieši viņi ir ieinteresētās personas.
Tajā pašā laikā jāatzīst, ka mūziķi savu tiesību aizstāvēšanā ir visai kūtri. No gandrīz 4000 AKKA/LAA pārstāvētajiem Latvijas autoriem vien ap trīssimt ir biedru statusā un balsojot var pieņemt sev vēlamos lēmumus. Lai arī kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā visi autortiesību pārvaldījuma organizāciju pārstāvētie autori ir arī balsstiesīgi biedri, Latvijā par biedru var kļūt, maksājot gada maksu, kas ir pāris latu. Tomēr G.Račs, kurš ir AKKA/LAA biedrs, norāda, ka, arī esot biedram, lēmumus ietekmēt faktiski nav iespējams.