Bangladešas valdības pēkšņā rosība, lai uzlabotu apģērbu rūpniecībā strādājošo cilvēku apstākļus, tiek uztverta kā tieša atbilde uz 24. aprīlī notikušo traģēdiju, kad galvaspilsētā Dakā sabruka astoņstāvu ēka, kurā atradās piecas apģērbu ražotnes, kas pildīja vairāku pasaulē pazīstamu zīmolu pasūtījumus.
Līdz pirmdienai no sagruvušās ēkas drupām bija izvilktas vismaz 1127 cilvēku mirstīgās atliekas. Bangladešas armija pirmdien paziņoja, ka pārtrauc bojāgājušo meklēšanu, jo esot niecīga iespēja, ka zem gruvešiem varētu atrast vēl kādu mirušo, informē ziņu aģentūra AP.
Pēc notikušā, kas pievērsa plašu starptautisku uzmanību, Bangladešas valdība tikusi kritizēta par nevēlēšanos uzlabot tekstilnozarē strādājošo darba apstākļus. Iepriekš tā lika šķēršļus arodbiedrībām, kuras vēlējās ņemt savā paspārnē apģērbu rūpniecībā nodarbinātos.
Tomēr ledus ir sakustējies, jo svētdien valdība pieņēma lēmumu palielināt minimālo algu industrijā strādājošajiem. Pašlaik apģērbu ražošanā nodarbināto oficiālais minimālais atalgojums ir 38 dolāri (20 latu) mēnesī. 2010. gadā pēc strādnieku protestiem to palielināja par 80%.