Bez cenzūras
BBC taisnojas, ka N.Grifins ir legālas politiskās partijas līderis, kurš ievēlēts par Eiropas Parlamenta (EP) deputātu. BBC uzsver, ka nevēlas nodarboties ar cenzūru, tādēļ sabiedrībai ir tiesības pašai izvērtēt N.Grifina uzskatus. BBC gājiens ar N.Grifina uzaicināšanu lielā mērā ir attaisnojies, jo šo raidījumu noskatījās vairāk nekā astoņi miljoni cilvēku, kas ir daudz vairāk nekā parasti.
Politikas analītiķi spriež, ka līdzdalība skatītāju iecienītā raidījumā varētu veicināt N.Grifina un BNP popularitāti. EP vēlēšanās šovasar BNP jau saņēma gandrīz miljonu balsu un ieguva divas EP deputātu vietas. BNP panākumi satraukuši cilvēktiesību aizstāvjus, kas šo partiju apsūdz rasismā un naida kurināšanā. Par partijas biedriem var kļūt tikai baltie briti; BNP aktīvi vēršas pret imigrāciju. BNP uzskata, ka imigrantiem vajadzētu «labprātīgi» repatriēties uz savu etnisko dzimteni.
N.Grifins šogad izpelnījās ievērību ar aicinājumu nogremdēt Āfrikas nelegālo imigrantu laivas, kas ir ceļā uz Eiropu. Viņš arīdzan raksturojis islāmu kā «ļaunu un negantu» ticību. BNP lozungus atbalsta daļa britu strādnieku šķiras, kas raizējas par imigrācijas ietekmi uz darba tirgu un britu tradīcijām. N.Grifins pavēstīja, ka imigrācijas dēļ Londona kļuvusi par pilsētu, ko viņa vecvecākiem būtu grūti atpazīt.
Lepena piemērs
Britu politikas komentētāji secina, ka N.Grifina uzstāšanās BBC raidījumā atsaukusi atmiņā Francijas galēji labējās Nacionālās frontes līdera Žana Marī Lepena parādīšanos uz politikas skatuves. 1984.gadā Ž.M.Lepens pirmoreiz tika uzaicināts piedalīties populārā televīzijas raidījumā, kur viņš apsūdzēja arābus un musulmaņus par «Francijas kolonizēšanu». Viņa popularitāte strauji palielinājās, un viņš kļuva par ievērojamu spēlētāju Francijas politikā. 2002.gadā viņš šokēja Eiropu, ieņemot otro vietu Francijas prezidenta vēlēšanās.
Galēji labējām partijām izdevies gūt panākumus arī citās Eiropas valstīs, piemēram, Itālijā pret imigrantiem naidīgi noskaņotā Ziemeļu līga kļuvusi par Silvio Berluskoni valdības sastāvdaļu. Radikālo partiju ietekmes palielināšanās vērojama arī Austrumeiropā, kur šīs partijas mēģina iegūt ietekmi arī plašsaziņas līdzekļos. Piemēram, Polijā par sabiedriskās televīzijas TVP vadītāju uz laiku kļuva ksenofobiskās Polijas ģimeņu līgas atbalstītais Pjotrs Farfals, kurš tika turēts aizdomās par neonacistisku un antisemītisku uzskatu atbalstīšanu.