Mēs risināsim pēc vēlēšanām, kas kļūs par mēra kandidātu. Vai mēs būsim vai nebūsim uzvarētāji, un pēc tam mēs pieņemsim lēmumu, kādā veidā mums tālāk rīkoties. Bet mēs esam gatavi [ieņemt mēra amatu]. Un vicemēra, protams, arī.
Tomēr reklāmās vairāk ir izcelta Eiropas Parlamenta deputāta kandidāte Tatjana Ždanoka, nevis jūs vai kāds cits Rīgas domes kandidāts. Vai Eiropas Parlaments PCTVL interesē vairāk nekā Rīgas dome?
To es nevaru pateikt. Mums ir svarīgi abi virzieni, un, protams, mums ir ļoti svarīgi, lai Tatjana Ždanoka būtu Eiropas Parlamenta deputāte. Tas ir ļoti svarīgi visiem mūsu rīdziniekiem un iedzīvotājiem tāpēc, ka viņa ļoti daudz ko izdarīja Eiropas Parlamentā, un mēs cerēsim, ka viņa būs atkal izvēlēta.
Jūsu galvenais sāncensis ir Saskaņas centrs. Kas ir jūsu galvenās domstarpības ar Saskaņas centru?
Grūti pateikt. Mēs ļoti sen aizstāvam rīdzinieku intereses, un mēs turpināsim strādāt rīdzinieku labā.
Arī Latvijas Pirmā partija tagad ļoti cenšas piesaistīt krievvalodīgo balsis. Kas ir jūsu galvenās domstarpības ar Latvijas Pirmo partiju?
Ziniet, viņi visu laiku bija pie varas, visus četrus gadus. Tagad viņi sola mūsu rīdziniekiem ļoti daudz, bet viņi varēja visu to izpildīt, kad viņi bija pie varas. Diemžēl mēs līdz šim laikam neredzam nekādu rezultātu, situācija ekonomiskajā sfērā ir ļoti sarežģīta, un es domāju, ka Latvijas Pirmā partija ir pie tā vainīga.
Vai jūs atbalstītu Šleseru kā Rīgas pilsētas mēru?
Par to mēs pieņemsim lēmumu pēc vēlēšanām.
PCTVL vēlas arī nodrošināt, ka pašvaldības institūcijās tiktu pieņemti iesniegumi un sniegta informācija arī krievu valodā. Bet Valsts valodas likums diezgan skaidri noteic, ka pašvaldību iestādes pieņem un izskata dokumentus tikai valsts valodā. Kā jūs domājat…
Es gribu pateikt, ka mūsu iedzīvotāji ļoti bieži vēršas pie mums sakarā ar to, ka viņi nevar saprast dokumentus. Tas ir saistīts ar komunālajiem dokumentiem. Ir tāda situācija, ka pensionāriem ir grūti saprast, kas tur ir rakstīts, un sakarā ar to rodas grūtības. Mēs domājam, ka vajag atrisināt šo problēmu, un domāju, ka mēs atrisināsim.
Bet tad jums sanāks pārkāpt likumu?
Nu mēs varam izmainīt likumdošanu.
Saeimā nebūs vairākums tādam lēmumam. Vai nav tā, ka jūs tagad solat to, ko jūs nevarat izpildīt?
Es domāju, ka situācija mainīsies, un es domāju, ka mēs dabūsim tādu atļauju.
Jūs programmā vēl minat, ka dome nepieļaus neonacistu gājienu rīkošanu. Vai jūs varētu paskaidrot, ko jūs saprotat ar «neonacistu gājieniem» un kā jūs tieši plānojat tos nepieļaut?
Skaidri un gaiši - mēs runājam par 16.marta gājienu, un es domāju, ja mēs būsim pie varas, tad mēs nepieļausim šo gājienu 16.martā.
Bet, ja nav kaut kādu objektīvu iemeslu, kādēļ tas būtu jāaizliedz, pašvaldība taču nedrīkst aizliegt šādu gājienu?
Aizliegt mēs nevaram, bet mēs domājam, ka vajag mainīt viedokli, un domāju, ka mēs varam atzīmēt šo datumu kādos kapos, piemēram, Lestenē vai vēl kādos citos. Bet tādi gājieni mums nepatīk, un tādi gājieni nepatīk Eiropā arī. Mēs esam eiropeiska pilsēta, un es domāju, ka mums vajag aizliegt tādus gājienus.
Jūsu programmā rakstīts, ka pilsētas vadība kopā ar rīdziniekiem atzīmēs 9.maija Uzvaras svētkus un 13.oktobra Rīgas atbrīvošanas dienu.
Es domāju, ka tā ir ļoti nozīmīga visiem rīdziniekiem, un, ja valstī mēs būsim pie varas, tad mēs varam atzīmēt šo pasākumu.
Jūs tikko runājāt par 16.martu un teicāt, ka tas nav eiropeiski, bet Eiropā Otrā pasaules kara beigas atzīmē 8.maijā, nevis 9.maijā.
9.maijs ir svarīgs daudziem mūsu iedzīvotājiem.
Beidzot jūs arī solat atjaunot Pētera Pirmā pieminekli. Kur jūs to liksiet?
Es domāju, ka mēs atradīsim vietu, kāpēc ne. Rīgā ir ļoti daudz vietu.
Bet oriģinālajā vietā jūs neliksiet?
Padomāsim.