Savukārt sestdien Maskavā brutāli tika piekauts laikraksta _Kommersant_ žurnālists Oļegs Kašins, kurš pēc uzbrukuma atrodas mākslīgajā komā. «Mēs ceram, ka atbildīgās personas tiks sauktas pie atbildības,» paziņoja Eiropas Komisijas preses pārstāve Pija Ahrenkilde Hansena.
Nopeļ žurnālistu piekaušanu
Eiropa gatavo atbildi ķīnai
Francija konsultējas ar saviem Eiropas partneriem par Ķīnas izteikto aicinājumu boikotēt Nobela Miera prēmijas pasniegšanas ceremoniju, kurā šogad tiks godināts ieslodzītais ķīniešu disidents Liu Sjaobo. «Es domāju, ka tā būs vienota un pozitīva atbilde uz ielūgumu apmeklēt svinīgo ceremoniju,» paziņoja Francijas ārlietu ministrs Bernārs Kušnē. Pagājušajā nedēļā vairāku valstu diplomāti atklāja, ka Ķīnas vēstniecība Norvēģijā rietumvalstu pārstāvniecībām izsūtījusi vēstules, kurās izteikts brīdinājums neapmeklēt 10. novembrī Norvēģijas galvaspilsētā gaidāmo ceremoniju.
Obama izsaka atbalstu indijai
ASV prezidents Baraks Obama pirmdien paziņoja, ka atbalsta ANO Drošības padomes pastāvīgās dalībvalsts statusa piešķiršanu Indijai, tādējādi atzīstot aizvien pieaugošo Deli ietekmi globālajā arēnā. «Taisnīgā un ilgtspējīgā starptautiskā kārtībā, ko Amerika vēlas, ietilpst arī efektīva, uzticama un likumīga Apvienoto Nāciju Organizācija,» uzrunā Indijas parlamentam sacīja B. Obama. «Tādēļ es šodien varu teikt, ka turpmākajos gados es ceru uz reformētu ANO Drošības padomi, kurā Indija būs viena no pastāvīgajām loceklēm.»
ķīnieši uz mēness jau 2020. gadā
Ķīna savus astronautus jeb taikonautus uz Mēnesi varētu nosūtīt jau 2020. gadā, paziņojusi Ķīnas Nacionālās Mēness apgūšanas programma. 2030. gadā plānota ķīniešu astronautu izsēšanās uz Zemes dabiskā pavadoņa un pēc tam Mēness bāzes izveidošana. Tā tiks izmantota pilotējamu kosmisko aparātu palaišanai no Mēness virsmas uz citām planētām.
(BNS, LETA, Reuters)