Rīgā +21 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Bezcerīga sakāve Kazaņā

Smagāko zaudējumu atjaunotā kluba vēsturē trešdien piedzīvoja VEF Rīga basketbolisti. Cerot uz pārsteigumu ULEB Eiropas kausa priekšsacīkšu pirmspēdējā spēlē, Latvijas čempioni saņēma pamatīgu pliķi (51:98) no apakšgrupas līderiem Kazaņas Uniks. Konkurenti cīņā par iekļūšanu otrajā posmā Bindirmas Banvit savā laukumā ar 95:76 pārspēja Haifas Maccabi, tādēļ pēc nedēļas pēdējās kārtas savstarpējā spēlē Rīgā vefiešiem pret Turcijas vicečempioniem būs nepieciešama uzvara ar vismaz 20 punktu pārsvaru.

VEF Rīga komandas cerības pirms spēles Kazaņā spārnoja apziņa, ka pretinieki jau nodrošinājuši pirmo vietu grupā, tādēļ, iespējams, neplēsīsies par katru laukuma centimetru. Tā bija pirmā un laikam jau visnopietnākā kļūda. Pēc pirmā trieciena (2:11) rīdziniekiem vēl izdevās atgūties un pietuvoties līdz divu punktu deficītam, taču pēc 0:14 mājinieku izrāviena, ko lielā mērā sekmēja pašu pieļautās kļūdas, intrigu atjaunot vairs neizdevās.

Neliels cerību stariņš pavīdēja puslaika beigās, kad Jānim Bērziņam līdz ar spēles beigu signālu bija iespēja pietuvināt vefiešus līdz desmit punktu atstatumam, taču bumba mērķi nesasniedza, turklāt otrā puslaika sākumā Uniks pāris uzbrukumu laikā pārsvaru palielināja līdz 23 punktiem, kas, šķiet, iznīcināja arī pēdējās viesu cīņasspara paliekas. Mājinieki trešajā ceturtdaļā trāpīja septiņus tālmetienus, bet spēli beidza ar 27 pēc kārtas gūtiem punktiem. Otro puslaiku rīdzinieki zaudēja ar 26:60, bet visā spēlē piekāpās ar 47 punktu deficītu. «Uniks ir ļoti spēcīga komanda, turklāt spēlē inteliģentu basketbolu, kas to padara vēl grūtāk pieveicamu. Laikam jau mani spēlētāji nenoticēja izredzēm gūt panākumu pret tik augsta līmeņa komandu, un tas bija viens no galvenajiem zaudējuma iemesliem,» pēcspēles preses konferencē VEF Rīga galvenais treneris Ramūns Butauts neizplūda sakāves iemeslu skaidrošanā.

Līdz šim smagākās sakāves VEF Rīga kopš kluba atjaunošanas bija piedzīvojis pirms četriem gadiem, izbraukumā ar 66:103 atzīstot Piemaskavas Himki pārākumu, un pērn, kad Kauņā ar 56:93 zaudēja Žalgirim.

Pirms pēdējās kārtas cīņā par pēdējo ceļazīmi uz nākamo posmu Turcijas Banvit ir vienas uzvaras pārsvars, tādēļ savstarpējā spēlē VEF Rīga basketbolistiem savā laukumā jāuzvar konkurenti ar 20 punktu pārsvaru, lai dzēstu pirmā riņķa spēlē Bandirmā (64:83) iegūto deficītu.

Veiksmīgāka pirmspēdējā kārta izrādījās Kārļa Muižnieka trenētajam un Rolanda Freimaņa pārstāvētajam Ukrainas klubam Južnijas Himik, kas ar 70:58 pieveica Saloniku Paok un nodrošināja dalību otrajā posmā. Izredzes tikt tālāk uzlaboja arī Kristaps Valters (18 punkti) un Ankaras TED, kas izbraukumā ar 92:87 pārspēja grupas līdervienību Ņižņij Novgorod.