«Uzņēmējdarbības attīstību veicina Cēsu novada ģeogrāfiskais stāvoklis, kas vērtējams kā izdevīgs, turklāt tuvu Rīgai. Mums ir lieliska infrastruktūra - Pleskavas šoseja, Valmieras šoseja, dzelzceļš, arī maģistrālais gāzesvads. Svarīga loma ir spēcīgajām tradīcijām vairākās nozarēs, piemēram, pārtikas produktu ražošanā un kokapstrādē. Spēcīga ir arī tūrisma un pakalpojumu nozare - jāpiemin Žagarkalns, Ozolkalns, koncertzāle un viesnīcas,» uzņēmējdarbības vidi raksturo Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un piebilst, ka biznesa attīstībai traucē darbaspēka trūkums, bet «tā jau ir problēma visā Latvijā».
To, ka jaunu uzņēmumu rašanos veicina ģeogrāfiskā atrašanās vieta, uzsver arī Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un norāda: «Mēs investoram piedāvājam teritoriju uzņēmējdarbības attīstībai. Tas, kas varētu traucēt, ir normatīvais regulējums, jo var apgrūtināt investora ienākšanu tirgū.»
Savukārt Kuldīgas novada pašvaldības vadītāja Inga Bērziņa uzsver - palīdz tas, ka veiksmīgi darbojas Kurzemes biznesa inkubators, kurā regulāri sāk darbu jauni uzņēmumi, piemēram, «SIA MGS Factory, kas ražo bērnu rotaļlietas».
«Kuldīgā pērn ienākusi Islandes šūšanas uzņēmuma SIA 66 North Baltic filiāle, kas ar laiku nodrošinās 40 darbvietu. Jauni uzņēmumi veidojas arī ēdināšanā un tādās mūsu novadam tradicionāli raksturīgās nozarēs kā tekstilrūpniecība, kokapstrāde, lauksaimniecība,» stāsta I. Bērziņa un piebilst, «jaunu uzņēmumu rašanos veicina Uzņēmējdarbības atbalsta komisija, kura sadarbojas ar uzņēmējiem un pašvaldību.»
«Jauni uzņēmumi veidojas, taču citi atkal pazūd,» tā situāciju Dobeles novadā raksturo šī novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns.
«Sākot ar pagājušo gadu, klāt nākuši vairāki uzņēmumi. Jauni uzņēmumi veidojušies māju ražošanas nozarē. Pilnveidojas arī dažādas zemnieku saimniecības,» norāda Dobeles novada domes priekšsēdētājs un uzsver, ka, viņaprāt, uzņēmējdarbības attīstību sekmē Latvijas ekonomiskā izaugsme, tāpat arī palīdz uzņēmējdarbības izglītības attīstība, bet grūtības jaunajiem uzņēmējiem varētu radīt «finanšu resursu iegūšana ilgstošākai drošībai».
Salaspils novada pašvaldības vadītājs Raimonds Čudars teic, ka uzņēmējdarbības attīstību sekmē «Rīgas ostas un lidostas tuvums». Tomēr viņš uzver, ka uzņēmējiem biznesa sākšanai nepieciešami lieli ieguldījumi un jāveic apjomīgi sagatavošanas darbi, piemēram, pievedceļu un elektroenerģijas pievadu izbūve, jo «tādu teritoriju, kurās infrastruktūra jau ir nodrošināta, vispār Latvijā ir ļoti maz».
Arī Ogres novada pašvaldības vadītājs Edvīns Bartkevičs pauda viedokli, ka «uzņēmējdarbību veicinoši apstākļi ir pieejamais darbaspēks, kā arī izveidotā infrastruktūra un dzelzceļš, savukārt traucē valstī pastāvošā birokrātija un tas, ka ir liels skaits kontrolējošo institūciju - ja saskaita, sanāk 28, un šo institūciju mērķis ir atrast, par ko sodīt, lai gan būtu jāatbalsta uzņēmumi, sniedzot konsultācijas».