Rīgā +6 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Brīnumi notiek

Hokeja aprindās pazīstamajam teicienam «brīnums uz ledus», kuru sāka lietot pēc ASV komandas sensacionālās uzvaras 1980. gada olimpiskajās spēlēs Leikplesidā, kopš ceturtdienas varētu būt atvasinājums «brīnums Manheimā». Šādi IIHF oficiālā mājaslapa apzīmē Vācijas izlases 1:0 uzvaru pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā pār Šveici. Otrajā ceturtdienas vēlajā spēlē Krievija ar 5:2 apspēlēja Kanādu. Sestdien pusfinālā spēlēs Zviedrija - Čehija (15.00) un Krievija - Vācija (19.00). Spēļu sākums pēc Latvijas laika.

Ceturtdaļfināla spēles lielā mērā apliecināja sen zināmo patiesību, ka vienā elpas vilcienā aizvadīt visu turnīru nav iespējams. Nereti tās komandas, kuras vareni iesāk, izšķirošajā fāzē piedzīvo vilšanos. Šveice turnīra ievadā izcīnīja četras uzvaras pēc kārtas. Pēc tam sekojošo 2:3 zaudējumu norvēģiem un 0:5 sakāvi pret zviedriem varēja norakstīt uz gatavošanos jau izslēgšanas cīņām, taču izrādījās, ka šveiciešu fiziskās kondīcijas virsotne patiešām bijusi čempionāta sākumā.

Vācieši tikai pēdējā brīdī pēc smagas 2:1 uzvaras pār slovākiem iekļuva ceturtdaļfinālā. Ar vienu Filipa Gogulas ripu spēlē pret Šveici pietika, lai Vācija pirmo reizi kopš 1992. gada, kad pasaules čempionātos sākās izslēgšanas spēles, aizspēlētos līdz pusfinālam. Jau spēles laikā noraidījumu līdz spēles beigām saņēma šveiciešu līderis Martins Pliss. Pēc beigu signāla izcēlās kautiņš, kurā lielo 25 minūšu sodu nopelnīja arī Vācijas izlases galvenā trenera palīgs Ernsts Hefners.

Asumiem bagāta bija arī ceturtdienas vakara otrā vēlā spēle. Gados jaunā Kanādas izlase nespēja visas spēles garumā uzturēt intrigu pret lieliski nokomplektēto Krievijas valstsvienību. Spēles iznākumu lielā mērā izšķīra vārtsargu spēle. Artūra Irbes audzēknis NHL klubā Vašingtonas Capitals Sergejs Varlamovs acīmredzami bija labāks par Krisu Meisonu pretējā nometnē. Kanādieši mēģināja izmainīt spēles gaitu, ik pa laikam iesaistoties sadursmēs, taču krievi uzvarēja un izvairījās arī no diskvalifikācijām.

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresa pirmajā dienā par 2015. gada pasaules čempionāta mājvietām izvēlētas Čehijas pilsētas Prāga un Ostrava. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans informēja, ka Latvija ir pieteikusies uz pasaules U-18 1. divīzijas čempionāta rīkošanu. Sestdien IIHF kongresā otrā diena.

(1:0, 2:0, 2:2)
Krievija: Afinogenovs (Kuļijkovs, Atjušovs, 20.), Dacjuks (Gončars, Kovaļčuks, vair., 22.), Malkins (Kaļiņins, Kovaļčuks, vair., 38.), Fjodorovs (Atjušovs, 48.), Malkins (Kovaļčuks, Ņikuļins, tukšos vārtos, 57.)
Kanāda: Tavarešs (Bērnss, 54.), Dišeins (Kamiskiijs, Maiers, 60.)