Lielbritānijas bruņotos spēkus pēdējos gados skārusi aizsardzībai atvēlēto līdzekļu samazināšana. Pagājušajā gadā ASV militārpersonas pat izteica bažas, ka britu aizsardzības līdzekļu samazinājuma dēļ ir cietušas Lielbritānijas bruņoto spēku spējas un tagad britu armija pat nespētu nosūtīt divīzijai atbilstošu bruņoto spēku vienību starptautiskās koalīcijas atbalstam, ja rastos tāda nepieciešamība.
Šajās dienās uz Jordāniju jau tiek sūtītas 300 militārās tehnikas vienības, ko mācībās izmantos loģistikas, medicīnas, izlūkošanas un sapieru karaspēks.
The Daily Telegraph avots britu armijā gan apgalvo, ka, lai arī mācības notiek Sīrijai blakus esošajā Jordānijā, to mērķis nav apgūt britu spēku sūtīšanu cīņā pret islāmistu kustību Islāma valsts. «Šīs nav mācības pret Islāma valsti. To mērķis daudz vairāk ir sagatavoties pievienoties ASV spēkiem Ukrainā nekā Sīrijā. Šāda apjoma militārie spēki nav kas tāds, ko sūtītu pret duci džihādistu Alepo,» teica laikraksta avots.
Britu spēki vairāk nekā desmit gadu piedalījās operācijās Afganistānā, taču tur vienlaikus neatradās vairāk par 10 tūkstošiem karavīru. Tāpēc tagadējās mācības būs gatavošanās lielāka mēroga bruņotajam konfliktam. Tiks izmēģināta arī liela pārvietojamā hospitāļa nogādāšana jaunā dislokācijas vietā ar gaisa spēku palīdzību.
Jordānijas dienvidrietumu tuksnesī paredzētās mācības būs lielākās kopš 2001. gada, kad britu spēki piedalījās liela apmēra mācībās Saif Sereea Omānā.
Britiem ir sena un cieša militārā sadarbība ar Jordāniju. Daudzi tās virsnieki mācījušies Sendhērstā, savukārt Jordānijas Karaļa armijas štābā darbojas britu militāro instruktoru grupa.