Saprotot, ka katra balss var būt ļoti vērtīga, trīs galvenie premjerministra krēsla kārotāji - D. Kamerons, līdzšinējais valdības vadītājs leiborists Gordons Brauns un liberāldemokrātu līderis Niks Klegs - aktīvi izmantoja pēdējo priekšvēlēšanu aģitācijas dienu.
Kamerons aģitē naktī
To visspilgtāk apliecināja D. Kamerons, kurš dažādās vietās valstī uzrunāja vēlētājus arī naktī uz trešdienu, šādu rīcību skaidrojot ar vēlēšanu lielo nozīmību, kā dēļ esot gatavs «sisties par katru balsi». Viņš neizrādīja satraukumu par to, ka sīvākie konkurenti leiboristi pēdējā laikā popularitātes ziņā pietuvojušies konservatīvajiem. «Es nekad neesmu ticējis, ka šīs varētu būt vieglas vēlēšanas. Tā būs smaga cīņa. Britu tauta valsts pārvaldīšanu jums nenodos uz paplātes, tā vēlas, lai mēs to sasniedzam ar smagu darbu,» sacīja D. Kamerons.
Laikrakstā Sun trešdien publicētās aptaujas rezultāti liecina, ka par konservatīvajiem gatavi balsot 35% vēlētāju, bet par leiboristiem - 30%. N. Klega vadītos liberāldemokrātus atbalsta 24% britu, vēsta Reuters. Savukārt laikraksta Independent pasūtītās aptaujas iznākums par izmaiņām neliecina, jo, tāpat kā pagājušajā nedēļā, arī šonedēļ konservatīvos atbalstot 37%, leiboristus - 29%, bet liberāldemokrātus - 26% vēlētāju.
Pēdējā priekšvēlēšanu dienā kaujiniecisku noskaņojumu izrādīja arī G. Brauns. «Esmu cīnītājs, es nepadodos. Es cīnos par Lielbritānijas nākotni manā redzējumā, es cīnos, jo ticu tam, ko daru,» teica pašreizējais premjerministrs, tiekoties ar vēlētājiem Anglijas ziemeļu pilsētā Bredfordā. «Šis nav konservatīvo laiks.»
N. Klegs izmantoja līdzšinējo taktiku, aicinot britus balsot par jaunu politiku liberāldemokrātu personā. «Ir laiks izvēlēties starp pagātnes politiku un kaut ko jaunu un atšķirīgu nākotnes vārdā,» sacīja N. Klegs. «Ja D. Kamerons vai G. Brauns kļūs par premjeru, nekas reāli nemainīsies. Mēs to nevaram pieļaut.»
Uzkārtais parlaments
Vairākums analītiķu domā, ka vēlēšanās uzvarējušajai partijai neizdosies iegūt absolūto vairākumu, tādēļ prognozē tā saucamā uzkārtā parlamenta izveidošanos. Tas nozīmē, ka nevienai no partijām nebūs tādas ietekmes, lai netraucēti realizētu savu politiku. Tādējādi var mazināties parlamenta darba efektivitāte. Satraukumu par šādu situāciju izteikuši vairāki valsts lielākie laikraksti, kuri uzskata, ka var tikt apdraudēta Lielbritānijas ekonomisko problēmu risināšana.
Pat konservatīvo uzvaras gadījumā arī jaunās valdības vadīšanu varētu turpināt G. Brauns. Tas gan var notikt, ja leiboristi gūst liberāldemokrātu atbalstu.